Začal klíčový soud v kauze Dieselgate. Investoři a akcionáři žádají od Volkswagenu 230 miliard korun

V německém Braunschweigu začal klíčový soud v kauze Dieselgate. Investoři a akcionáři požadují po automobilce Volkswagen odškodnění v přepočtu přes 230 miliard korun. Tvrdí, že společnost o manipulacích s emisemi informovala příliš pozdě. Automobilka se hájí tím, že o podvodech nevědělo ani vedení firmy.

Braunschweig Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vozy značky Volkswagen | Zdroj: Reuters

„Automobilka Volkswagen měla sdělit důležité informace investorům a investičním trhům. Měli o tom dát vědět nejpozději v červnu 2008. Volkswagen to ale neudělal,“ zdůraznil advokát investiční společnosti Deka Investment Andreas Tilp.

Automobilky začnou povinně montovat filtry pevných částic i do benzinových aut. Změna se projeví od září

Číst článek

Firma požaduje odškodnění za ztráty způsobené emisním skandálem. Podobný požadavek vzneslo i dalších asi 1700 akcionářů.

Ti tvrdí, že Volkswagen o manipulacích s emisemi informoval příliš pozdě, a proto od roku 2009 nakupovali akcie společnosti za příliš vysokou cenu.

„Základní otázka je podle nás, jestli Volkswagen informoval akcionáře a investory. Jsme přesvědčeni, že to tak bylo,“ hájí automobilku advokát Volkswagenu Markus Pfueller.

Soud zatím počítá s projednáváním do prosince, proces ale zřejmě potrvá ještě déle.

Martin Balucha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme