Divadlo Járy Cimrmana má od začátku komerční úspěch. Byznys bude řídit nová firma

Možná jen sám geniální Jára Cimrman by dokázal spočítat, jak výnosným zbožím se stal a kolik už svým autorům vydělal. Smích, zážitky a dobrá nálada se ale těžko přepočítávají na peníze, a tak je nejspíš hodnota nápadu Jára Cimrman nevyčíslitelná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Divadlo Járy Cimrmana - České nebe | Foto: Kateřina Scheuflerová

Původní divadelní byznys kolem fiktivního génia Járy Cimrmana v poslední době proniká do nových oblastí.

A tak se jména legendární autorské dvojice Smoljak - Svěrák objevují v nové roli a tentokrát ne na scéně divadelní, ale podnikatelské. Podle deníku E15 se nová společnost Smoljak - Svěrák bude věnovat hlavně mimodivadelním aktivitám a produkční činnosti.

Přehrát

00:00 / 00:00

O byznys Járy Cimrmana se zajímal redaktor Jaroslav Skalický

Dnes se vysílá historicky první přímý přenos divadelní hry České nebe do kin u příležitosti 45. výročí založení divadelního souboru. Projektu se účastní na 60 kin, které prodávají vstupenky po 200 nebo 250 korunách, hru bude přenášet on-line také portál Seznam.

Ale už loni na podzim odstartoval společný internetový portál Žižkovského Divadla Járy Cimrmana a společnosti Seznam.cz nazvaný Jarmara. Internetové stránky navštívil za deset měsíců provozu 1 milion 800 tisíc reálných uživatelů.

Dalším, projektem na portálu bude virtuální divadlo Járy Cimrmana.

Divadlo Járy Cimrmana slaví 45. výročí, řada citátů dávno zlidověla

Číst článek

Tyto mimodivadelní aktivity bude právě řídit firma Smoljak - Svěrák, ve které drží poloviční podíl herec a scenárista Zdeněk Svěrák, zbytek pak dědici Ladislava Smoljaka.

Divadlo Járy Cimrmana má od začátku komerční úspěch. Je to originální nápad a Cimrman se stal doslova fenoménem. Samotné divadlo ročně navštíví desítky tisíc diváků. Celkový prodej nosičů, desek, CD a kazet s divadelními hrami dosáhl čísla 1 milion 100 tisíc kusů.

Minulý měsíc byla otevřena v Letohradu ulička Járy Cimrmana, město už má jeho muzeum a světničku. Na několika místech jeho působení jsou naučné stezky, na Tanvaldsku cyklostezka. Přitahují turisty a vydělávají na tom místní hospodští, případně hoteliéři.

A do byznysového portfolia přibyde příští týden muzeum vynálezů Járy Cimrmana v pražské Malostranské besedě.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme