Ministerstvo prodalo dluhopisy za devět miliard. Největší zájem byl o ty s desetiletou splatností

Ministerstvo financí ve středu prodalo ve třech aukcích státní dluhopisy za 9,3 miliardy korun. Vyplývá to z údajů na internetových stránkách České národní banky. Výsledek zhruba odpovídá plánům ministerstva financí, investoři přitom měli zájem koupit dluhopisy za 26 miliard korun.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: Český rozhlas

Zájem investorů z předchozích měsíců o státní dluhopisy vydávané ministerstvem financí tak trvá, ale je nižší než v jarních a letních měsících.

Sněmovna jedná o rozpočtu. ‚Nejhloupější diskuse je ta o zrušení superhrubé mzdy,‘ řekl Zeman

Číst článek

Ministerstvu financí se daří prodávat dluhopisy za výrazného zájmu investorů díky zatím příznivé situaci na finančních trzích a snaze zajistit financování zvýšeného schodku letošního státního rozpočtu, který je naplánován na 500 miliard korun.

Největší zájem byl o dluhopisy s desetiletou splatností. Ministerstvo prodalo tohoto dluhopisu za 4,5 miliardy korun s průměrným výnosem 1,09 procenta. Dluhopis s devítiletou splatností prodal resort za 2,9 miliardy korun a průměrným výnosem 1,08 procenta a sedmiletý dluhopis s variabilním výnosem prodalo za dvě miliardy korun.

Ministerstvo na konci června uvedlo, že bude letos potřebovat na financování státního dluhu 730,6 miliardy korun. To je o 459,5 miliardy korun více, než úřad původně plánoval v prosincové Strategii financování a řízení státního dluhu na rok 2020.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme