Dluhy automobilky Porsche jsou větší, než se předpokládalo

Německé automobilce Porsche bezprostředně hrozila platební neschopnost. Píše to zpravodajský týdeník Focus, podle kterého jsou dluhy výrobce sportovních vozů mnohem větší, než se předpokládalo.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Porsche 911 GT2

Porsche 911 GT2 | Foto: Ondřej Jánoška

Nikoli devět, ale čtrnáct miliard eur údajně chybí automobilce Porsche, která přecenila své síly při pokusu o převzetí mnohem většího konkurenta Volkswagen. Za obří dluh může nejen nákup akcií VW, ale taky propad odbytu luxusních sportovních vozů.

Kdyby bývalo nedošlo k dohodě o převzetí ze strany Volkswagenu, dostala by se firma Porsche během dvou týdnů do platební neschopnosti.

Podle týdeníku Focus chtějí už v příštích dnech experti Volkswagenu začít s detailním prověřováním skutečné bilance Porsche. Až poté padne rozhodnutí o kupní ceně.

Největší evropská automobilka chce do konce roku převzít 49,9 procenta akcií svého rivala. Zbytek pak přijde na řadu v příštím roce.

Přečtěte si také:
Německou automobilku Porsche nejspíš převezme koncern Volkswagen
Zadlužená automobilka Porsche prý našla nové potenciální investory
Porsche odmítá ultimátum Volkswagenu
Porsche odmítlo záchranu z rukou Volkswagenu
Vrcholí boj mezi automobilkami Volkswagen a Porsche
Volkswagen nečekaně přerušil rozhovory s Porsche o fúzi

Jiří Hošek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme