Do železničního koridoru u Plzně stát letos investuje 1,6 miliardy

Koridor mezi Plzní a Rokycany bude v letošním roce patřit mezi prioritní investice v oblasti železniční dopravy. Při návštěvě Plzeňského kraje to řekl ministr dopravy Pavel Dobeš. Ve státním rozpočtu je na tento úsek letos vyčleněno 1,6 miliardy korun a příprava na stavbu této části koridoru podle ministra vrcholí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční koleje | Foto: Karel Chlumec

„Bude finalizována na úrovni projednávání vlády, následovat bude zadávací dokumentace a výběrové řízení, které by mělo být ukončeno v průběhu prvního pololetí roku 2012. Tato částka je alokovaná i na léta následující, to znamená, že tato koridorová stavba je jednou z největších investic na železnici v České republice,“ řekl ministr Dobeš.

Třetí železniční koridor povede přes Plzeň, Prahu, Olomouc a Ostravu a v budoucnu spojí Německo se Slovenskem. Jeho součástí má být i stavba čtyřkilometrového tunelu u Plzně. Tunel má podejít vrch Chlum a úsek mezi Plzní a Rokycany se tím zkrátí o 6 kilometrů.

Práce pokračují i na dalších koridorech. Nejrušněji je na 4. železničním koridoru mezi Benešovem a Olbramovicemi, kde se staví hned několik menších tunelů. Přípravy na stavbu pokračují také mezi Veselím nad Lužnicí a Hrusicemi.

Igor Maňour, Lukáš Milota Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme