Dolarových milionářů už je v Česku přes 23 tisíc. Investují do půdy, pozemků i firem

V Česku už je více než 23 tisíc dolarových milionářů. Vyplývá to ze zprávy poradenské společnosti Capgemini. Z celosvětového hlediska rostlo světové bohatství dolarových milionářů nejvíce v Asii a Tichomoří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americký dolar oslabuje (ilustrační foto) | Zdroj: Reuters

Dolarových milionářů je v Česku 23 200, což je o 1800 lidí s milionovým majetkem v dolarech více než loni. Podle společnosti Capgemini je takový nárůst rekordní.

„Naši milionáři investují do zemědělské půdy, stavebních pozemků a do firem. Až někde na třetím nebo čtvrtém místě jsou start-upy,“ vyjmenovává generální ředitel společnosti Zdeněk Přibyl.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dolarových milionářů už je v Česku přes 23 tisíc. Investují do půdy, pozemků i firem. Podrobnosti zjišťovala Eliška Malínská

Dále jsou to investice do komodit, jako je zlato, diamanty a akcie. Dolarových milionářů v Česku přibývá rychleji, než je celosvětový průměr. Přispívá k tomu i růst reálného HDP, cen nemovitostí a také státní úspory.

Světové bohatství dolarových milionářů vzrostlo loni jen o čtyři procenta. Hodnota se vyšplhala na necelých 59 bilionů dolarů.

Naopak bohatství v Asii a Tichomoří se podle společnosti Capgemini zvýšilo dokonce o deset procent. V této oblasti proto mají dolaroví milionáři největší bohatství. Poprvé se tak Asie a Tichomoří dostaly před Severní Ameriku v počtu dolarových milionářů i jejich bohatství.

Celkem je na světě víc než patnáct milionů lidí, kteří mají investovatelné jmění v hodnotně minimálně jednoho milionu dolarů.

Dolaroví milionáři | Foto: Český rozhlas

Eliška Malínská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme