Domácí hutě zvyšují produkci

Česká republika opět zvyšuje soběstačnost ve spotřebě hutních výrobků. Podíl dodávek domácích hutí na tuzemský trh opět přesáhl polovinu, zatímco loni spadly na historické minimum 42 procent. Letos za tři čtvrtletí dodaly domácí hutě na tuzemský trh skoro 2 milióny tun válcovaného materiálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

fluidní kotel | Foto: Jan Rosenauer

Je to pozitivní signál, že naše hutnictví dokáže přežít v tržním prostředí, zvláště v situaci, kdy se Evropské unii komplikují dodávky do Spojených států a tudíž hledá odbyt jinde. Naše republika se stále nedohodla s Unií na podobě nutné restrukturalizace ocelářství. Na přelomu listopadu a prosince přijede do Bruselu ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr, aby obhajoval českou koncepci.

Ta se rozchází s vizí unie například ve státních nákladech. Zatímco česká strana předpokládá náklady státu na přestavbu hutního průmyslu ve výši asi 22 miliard korun, Unie počítá s náklady vyššími o 12 miliard korun.

Milan Kopp, Jana Zemanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme