Domácnosti v Česku žijí na dluh

V dnešní době je stále běžnější žít na dluh. Celkem už dlužíme na 350 miliard korun. Peníze si půjčujeme především na pořízení bydlení, a to jak formou hypoték, tak úvěrů u stavebních spořitelen. Nový způsob života na dluh sebou přináší i ale i rizika.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Zdroj: AFP

Pokud se někdo dostane do situace, že není schopen svůj dluh splácet, nemusí se podle Petra Dufka z ČSOB hned obávat exekuce. Jak řekl Českému rozhlasu 1 - Radiožurnálu, situace se dá řešit i jinak:

"Exekuce je až krajní řešení. Pokud klient spolupracuje s bankou, komunikuje s ní, tak se k tomu vůbec nemusí dopracovat. Existuje možnost pojistit se proti riziku nesplácení úvěru."

A co ekonomický odborník radí? "V první řadě bych doporučil klientovi co nejrychleji se obrátit na banku a pokusit se dohodnout na alternativách, jako je třeba prodloužení splatnosti úvěru, odklad splátek, anebo nějaký individuální splátkový kalendář. Ale rozhodně ne další úvěr nebo ignorování problému," vysvětluje Petr Dufek z ČSOB.

Ondřej Kubala, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme