Americký akciový index Dow Jones uzavřel na novém rekordu. Očekávají se podpůrná ekonomická opatření

Americký akciový index Dow Jones uzavřel úterní obchodování na novém rekordním maximu. K jeho růstu velkou měrou přispěly finanční společnosti, které těžily z vyhlídek na nová opatření na podporu ekonomiky Spojených států. Indexy S&P 500 a Nasdaq však klesly.

New York Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Newyorská burza | Foto: Andrew Kelly | Zdroj: Reuters

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, si v úterý připsal 0,2 procenta na 31 522,75 bodu. Širší index S&P 500 se naopak snížil o 0,06 procenta na 3932,59 bodu, index Nasdaq Composite, v němž je zastoupeno mnoho firem z odvětví vyspělých technologií, klesl o 0,34 procenta na 14 047,50 bodu.

Bitcoin dál stoupá, cena kryptoměny poprvé překonala 50 tisíc dolarů

Číst článek

Americký prezident Joe Biden se nyní snaží prosadit nový balík stimulačních opatření v hodnotě 1,9 bilionu dolarů (zhruba 41 bilionů Kč). „Do tohoto týdne jsme vstoupili s příznivými vyhlídkami pro snahu Bidenovy administrativy zajistit rozsáhlý (stimulační) balík,“ uvedl analytik Quincy Krosby ze společnosti Prudential Financial.

Na devizovém trhu dolar mírně posiloval vůči euru po optimistických komentářích jednoho z představitelů americké centrální banky a příznivých údajích o vývoji zpracovatelského sektoru ve Spojených státech. Jednotná evropská měna kolem 22.00 SEČ ztrácela 0,2 procenta na 1,2108 USD.

Prezident Federální rezervní banky v St. Louis James Bullard uvedl, že finanční podmínky ve Spojených státech jsou nyní celkově dobré. Dolar podpořily rovněž překvapivě příznivé údaje o zpracovatelském průmyslu ve státě New York.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme