Drogerie Schlecker v Česku neplánuje zavírat prodejny

Problémy, které údajně má řetězec drogerií Schlecker v Německu, se Česka netýkají. Časopis Der Spiegel dnes s odvoláním na informace zevnitř firmy napsal, že německý řetězec drogerií Schlecker čelí velkým finančním problémům. Jen v listopadu podle Spieglu německá drogistická jednička zavřela okolo 400 prodejen a v prosinci má stejný osud potkat dalších 200. Mluvčí společnosti vážné finanční obtíže dementoval.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obchodní centrum

Obchodní centrum | Foto: Tomáš Adamec

Ředitel Schlecker Česká republika Petr Doležal Radiožurnálu řekl, že v Česku společnost zavírání prodejen rozhodně neplánuje.

„O situaci Schleckeru v Německu jsme samozřejmě informováni. Dochází tam k optimalizaci sítě. U nás plánujeme další otevírání prodejen a lékáren. Situace v České republice je stabilizovaná, jak víme i z maloobchodních čísel, z obratu drogerie, farmacie a kosmetiky. U nás bychom rádi otevřeli v příštím roce 170. prodejnu,“ uvedl Doležal.

Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme