Druhý balíček na podporu německé ekonomiky pod palbou kritiky

Za ojedinělý v Evropě označili druhý balíček na podporu německé ekonomiky kancléřka Angela Merkelová a lídři dalších dvou koaličních stran. Opatření v hodnotě asi 50 miliard jsou největší státní injekcí na posílení hospodářského růstu v historii Spolkové republiky. Odborníkům a některým politikům se ale nelíbí přílišný nárůst státního dluhu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Angela Merkelová - nositelka ceny Karla Velikého pro rok 2008

"Příliš mnoho peněz, příliš málo logiky," napsal v komentáři list Financial Times Deutschland, který kritizuje především skutečnost, že většina odsouhlasených opatření, podporující nejsilnější ekonomiku v Evropě, vstoupí v platnost až v létě. Opozičním liberálům pak vadí údajně nedostatečné daňové úlevy.

"Za to si občan koupí měsíčně navíc jen currywurst s majonézou, ovšem bez hranolek," glosoval vládní balíček jízlivě šéf FDP Guido Westerwelle.

Vládní strany ale souhrn opatření považují za historický počin a významný příspěvek v boji proti nezaměstnanosti."Uděláme všechno pro to, aby Německo současnou krizi pouze nepřečkalo, ale aby z ní vyšlo posílené," prohlásila v Berlíně Angela Merkelová. Ta uvedla, že vláda vycházela ze střízlivé analýzy situace a že právě teď nastal vhodný okamžik k tomu jednat.

Přečtěte si také:
Německou Commerzbank čeká částečné zestátnění
Německá vláda pracuje na záchranném balíčku pro firmy ohrožené krizí
Experti tlačí na kancléřku Merkelovou, aby odsouhlasila snížení daní
V Německu přemýšlejí o druhém balíčku pro hospodářský růst
Bohatí by měli půjčit státu na krizi, navrhl politik německé sociální demokracie

Jiří Hošek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme