Důvěra Čechů v ekonomiku je nejnižší za posledních 9 let

Spotřebitelská důvěra v České republice klesá. Ukazují to nejnovější údaje statistického úřadu - v prosinci se tento ukazatel propadl téměř o devět bodů. Důvěra spotřebitelů a podnikatelů je tak nejnižší za posledních devět let.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nákup

nákup | Foto: Jan Rosenauer

Lidé se přesto o vánočních svátcích nebáli utrácet. Jak je to možné, vysvětlila Radiožurnálu analytička Raiffeisenbank Helena Horská.

"Vánoce jsou věcí, která je pro spotřebitele vždycky určitým svátkem, kdy mají tendenci dovolovat si něco, co si celý rok běžně nedovolí. Myslím si, že Vánoce byly takovou poslední vlnou výraznějších nákupů ze strany českých domácností. Co se týká objemu zboží, tak lidé nakupovali výrazně více, ale na druhou stranu také kupovali levněji. To znamená, mohli si dovolit větší nákup také z toho důvodu, že ceny byly příznivější," uvedla Horská.

Přehrát

00:00 / 00:00

Tématu jsme se věnovali v Ozvěnách dne. S Helenou Horskou hovořil moderátor Jan Bumba

Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme