Automobilky Jaguar Land Rover a Volkswagen na Slovensku vytvoří 1000 nových pracovních míst

Slovenské závody dvou automobilek vytvoří v blízké době zhruba 1000 nových pracovních míst. Oznámily to ve čtvrtek továrny britské automobilky Jaguar Land Rover (JLR) a německého Volkswagenu. Nové zaměstnance přijmou v době, kdy nezaměstnanost v zemi vystoupila i kvůli dopadům šíření koronaviru na nejvyšší úroveň za poslední téměř čtyři roky.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bratislavský závod Volkswagenu, který je jedním z největších zaměstnavatelů v zemi, zase ohlásil, že hledá přibližně 400 nových pracovníků do montáže vozidel | Foto: Matthias Rietschel | Zdroj: Reuters

Továrna Jaguar Land Rover v Nitře vytvoří přes 600 nových pracovních pozic v různých profesích, do léta tak bude zaměstnávat téměř 4000 pracovníků.

Na Slovensku automobilka montuje modely vozidel Land Rover Defender a Land Rover Discovery. Subdodavatelé automobilky by měli přijmout dalších 300 zaměstnanců.

Bratislavský závod Volkswagenu, který je jedním z největších zaměstnavatelů v zemi, zase ohlásil, že hledá přibližně 400 nových pracovníků do montáže vozidel.

Cena ojetin loni stoupla o pět procent. Nejprodávanější byly diesely staré v průměru 9,5 roku

Číst článek

„Jako výrobce vozidel aktuálně čelíme mimořádně náročným podmínkám. Na jedné straně nás těší oživení poptávky na světových trzích, na druhé straně nám ovšem nesmírně ztěžuje situaci ve výrobě nestálý dodavatelský řetězec, který je zasažen globálním nedostatkem a výpadky polovodičů,“ uvedl Sebastian Krapoth, člen představenstva Volkswagen Slovakia zodpovědný za personální oblast.

Automobilový průmysl je dlouhodobě hlavním motorem slovenské ekonomiky. Kromě JLR a Volkswagenu montují vozidla na Slovensku také automobilky Kia a Stellantis.

Míra nezaměstnanosti na Slovensku letos v únoru vystoupila na 7,90 procenta, což je nejvyšší úroveň od března roku 2017. Situace na slovenském trhu práce se začala zhoršovat po propuknutí epidemie covidu-19, loni v únoru byla míra nezaměstnanosti v zemi těsně nad pěti procenty.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme