E.ON vyzývá ČEZ k cenové válce, nabídl o pětinu nižší ceny

Na trhu s elektřinou se čeká cenová válka. Po gigantu ČEZ i energetická dvojka E.ON nabízí pro příští rok fixovanou o pětinu levnější cenu elektřiny. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

elektřina | Foto: Jan Rosenauer

Domácnosti a malí podnikatelé se ale k nabídce musejí přihlásit k nabídce do konce května. To je podmínka k získání o 20 procent nižší ceny pro rok 2010. ČEZ s podobnou nabídkou přišel už dříve. Odběratelům nabídl ceny o 15 procent nižší.

Energetické společnosti zveřejní v listopadu aktuální vývoj cen a je možné, že pokles v příštím roce bude ještě větší, než jaké jsou fixované sazby. V takovém případě by zákazník, který přijal současnou nabídku ČEZ a E.ON, ušetřil méně než ostatní. Vše ale záleží na vývoji cen na energetické burze.

Nabídka obou firem se týká jen takzvané silové elektřiny, pokles plateb bude nejspíš o něco nižší. Do celkové částky se totiž započítávají ještě regulované poplatky a ty nejspíš napřesrok porostou, připomínají Hospodářské noviny.

Přečtěte si také:
Gigant ČEZ má zisk rekordních 47 miliard
ČEZ nabízí v době krize pomoc, lidé bez práce nebudou platit zálohy
ČEZ nabídne lidem a firmám pevnou cenu elektřiny na rok 2010
Elektřina od ledna zdraží v závislosti na dodavateli o 10 a 16 procent
Elektřina a plyn zase podraží
Zdražování cen energií vede v Británii k úvahám o dani z nečekaných zisků
EU se dohodla na liberalizaci energetiky, v Česku se dotkne plynu

Martin Hromádka, Nikola Bojčev Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme