Konec omezování zahraničních zákazníků v e-shopech. Europarlament omezí zeměpisné blokování

Evropský parlament omezí takzvané zeměpisné blokování v internetových obchodech. Od konce roku budou mít Evropané stejný přístup ke zboží bez ohledu na to, odkud se k e-shopu připojí. Nařízení se nevztahuje na letenky a díla chráněná autorským právem.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropský parlament ve Štrasburku | Foto: David Iliff, CC-BY-SA 3.0

„Když si chcete objednat něco z jiného členského státu, tak kolikrát vám nepustí třeba vaši českou kreditní kartu nebo vás automaticky odkážou na webové stránky české, byť vy byste se chtěl třeba podívat na stránky německé. Tohle všechno zmizí,“ řekla Radiožurnálu europoslankyně za hnutí ANO Dita Charanzová, která návrh podpořila.

Europarlament debatoval o propagandě: Putin utrácí za podkopání demokracie, ale neházejte na něj vlastní chyby

Číst článek

Její kolega Jiří Pospíšil zvolený za TOP 09 a STAN věří, že lidé díky novým pravidlům budou moci nakupovat na internetu levněji. „Český občan bude mít stejné možnosti nakupovat zboží na internetu za stejnou cenu jako Francouzi, Němci a jiní občané Evropské unie,“ vysvětlil Pospíšil.

Obchodníci přitom nebudou nuceni nově doručovat zboží po celé Evropské unii ani překládat webové stránky do jiných jazyků. Nařízení začne platit do konce roku.

Štěpán Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme