Účet za problém s drony na Gatwicku: easyJet musel zrušit přes 400 letů a přišel o skoro půl miliardy korun

Kvůli prosincovému přerušení provozu londýnského letiště Gatwick přišly britské nízkonákladové aerolinky EasyJet o 15 milionů liber (434,76 milionu Kč). Společnost v úterý oznámila, že chaos, který trval 36 hodin, způsobil zrušení přes 400 jejích letů a postihl 82 000 zákazníků. Na druhém největším letišti ve Velké Británii jsou EasyJet největším operátorem.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo společnosti EasyJet nouzově přistálo v Kolíně nad Rýnem. Důvodem byla "podezřelá konverzace" tří cestujících na téma terorismu. | Zdroj: Wikimedia Commons

Na pomoc klientům aerolinky vydaly deset milionů liber, dalších pět milionů pak kvůli zrušení letů odepsaly z příjmů.

Britská policie po dronech z Gatwicku stále pátrá. Je si naprosto jistá, že nad letištěm přelétaly

Číst článek

EasyJet nicméně oznámil, že se jí daří dobře a na odchod Británie z Evropské unie je připravena. Za poslední tři měsíce roku 2018 se počet jejích zákazníků zvýšil o 15 procent na 21,6 milionu a rezervace na letošní jsou navzdory brexitu povzbudivé.

Firma, která profitovala i ze stávek u konkurenčních dopravců, ve finančním roce 2018 zvýšila díky rekordní poptávce zisk před zdaněním o 41 procent na 578 milionů liber. Počet přepravených pasažérů se zvýšil o 10,2 procenta na rekordních 88,5 milionu, zatímco obrat vzrostl o 16,8 procenta na téměř 5,9 miliardy liber. V příštím roce společnost hodlá zvýšit nabídku letů o deset procent.

Letiště Gatwick bylo kvůli vpádu dronů nuceno v prosinci zavřít svou ranvej a zrušit nebo přesměrovat na 1000 letů. Problémy trvaly tři dny a postihly 140 000 pasažérů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme