EIB půjčí automobilkám 3 miliardy eur na vývoj úspornějších vozů

Přibližně 3 miliardy eur půjčí Evropská investiční banka automobilkám na vývoj úspornějších a životnímu prostředí šetrnějších aut. Půjčky mají získat někteří výrobci v Německu, Francii a Švédsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Logo Evropské investiční banky | Foto: Evropská investiční banka

Úvěry na vývoj vozů s nižší spotřebou a menšími emisemi CO2 mají dostat například automobilky BMW, Volvo, Peugeot-Citroen a také italský Fiat.

Banka půjčuje peníze na konkrétní projekty, proto je jisté, že je výrobci aut nepoužijí na řešení současné krize v odbytu, ale na vývoj nových modelů.

V dubnu a květnu má kolegium ředitelů Evropské investiční banky rozhodnout o rozdělení dalších 2 miliard 800 milionů eur na úvěry automobilkám. Do konce prvního pololetí by celková suma úvěrů pro automobilový průmysl měla dosáhnout až 7 miliard eur.

Více peněz ale banka pro výrobce aut neuvolní. Úvěry pro toto odvětví totiž představují už desetinu toho, co má banka v úmyslu půjčit za celý rok.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme