EK odblokovala Operační program Podnikání a inovace

Evropská komise odblokovala Operační program Podnikání a inovace. Dnes to oznámilo Ministerstvo pro místní rozvoj. Platby z tohoto operačního programu byly pozastaveny v říjnu 2010 kvůli nejasnému systému udělování výjimek. Tým vyjednavačů ale pochybnosti Evropské komise rozptýlil.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eurová bankovka

Eurová bankovka | Foto: Free Digital Photos

Evropské komisi se nelíbily především procedurální problémy.

„Jednak takzvané výjimky, což v principu znamená, že komise měla některé připomínky k proceduře změn v rámci projektu poté, co byl schválen. Druhá oblast bylo řízení o takzvané technické pomoci," vysvětlil ve Světě o druhé ředitel Sekce fondů Evropské unie, výzkumu a vývoje Ministerstva průmyslu a obchodu Petr Očko a dodal:

Přehrát

00:00 / 00:00

Hostem Světa o druhé na Rádiu Česko byl s ředitel Sekce fondů Evropské unie, výzkumu a vývoje Ministerstva průmyslu a obchodu Petr Očko

„To jsou ty peníze, které program používá na zajištění veškerých činností kolem řízení programu.“

Pochybnosti o regulérnosti čerpání peněz z Bruselu se podle Očka v naprosté většině podařilo rozptýlit intenzivní komunikací s Evropskou komisí a vysvětlováním.

„Zároveň jsme ale Evropskou komisi ubezpečili o tom, že přijímáme opatření k zefektivnění fungování programu, jak v oblasti technické pomoci, tak v oblasti změnové procedury u jednotlivých projektů,“ doplnil Očko.

Rozhodnutí Komise znamená, že platby, které ministerstvo průmyslu a obchodu proplatilo konečným příjemcům za poslední měsíce, teď proplatí Komise ministerstvu.

V tuto chvíli je z programu Podnikání a inovace schválena zhruba polovina částky na celé období 2007 až 2013, která činí 89 miliard.

Ondřej Černý, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme