EK představí kroky k posílení jednotného evropského trhu

Co udělat pro to, aby jednotný evropský trh skutečně fungoval ? Soubor kroků a změn v unijních předpisech dnes navrhne Evropská komise.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská komise | Foto: Pavel Novák

Hlavní část opatření by měla začít fungovat už příští rok, na který připadá 20.výročí zavedení jednotného evropského trhu.

Volný pohyb zboží, služeb, osob i kapitálu na evropském trhu je jedním ze základních pilířů Evropské unie. Jenže zůstává z velké části na papíře. Proto přijde komisař pro vnitřní trh a služby Michel Barnier se souborem opatření, která mají jeho fungování podpořit a získat mu zpět důvěru občanů a podniků v něj.

Má to být seznam legislativních změn, které mají uvolnit potenciál jednotného trhu. Má to být jeho plné využívání a ne různá podpůrná opatření jednotlivých zemí, co bude hybnou silou hospodářského růstu.

Výhody jednotného trhu jsou podle Komise nesporné. Od roku 1992 například díky němu vznikly navíc 2 750 000 pracovních míst.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme