EK schválí českou podporu pro obnovitelné zdroje do několika měsíců

Evropská komise schválí český systém podpory obnovitelných zdrojů energie během několika měsíců. Po jednání s komisí to řekl ministr průmyslu Jan Mládek z ČSSD. Energetický regulační úřad odmítá bez schválení ze strany komise, takzvané notifikace, vypsat podporu pro obnovitelné zdroje za více než 40 miliard korun. Ministr Mládek za to šéfku úřadu Alenu Vitáskovou kritizoval.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Mládek na tiskové konferenci ČSSD

Jan Mládek na tiskové konferenci ČSSD | Foto: Filip Jandourek

„Někdy zhruba v únoru nebo dubnu by mohla být notifikace hotová, aby byl problém definitivně vyřešen,“ řekl ministr Mládek.

Podle něj by komise měla už do Vánoc poslat do Prahy dopis s tím, že schválení české podpory je na dobré cestě. Mládek doufá, že Energetický regulační úřad tak podporu vypíše hned od 1. ledna.

„Paní Vitásková je nezávislá regulátorka a já jí to nemůžu nařídit. Samozřejmě se ji pokusím přesvědčit,“ dodal ministr.

Nevypsání podpory by pro většinu firem z oboru znamenalo existenční problémy.

Ondřej Houska Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme