EK vyzvala USA k větší zodpovědnosti při řešení finanční krize

Nepřijetí zákona na záchranu americké ekonomiky Sněmovnou reprezentantů je pro Evropskou komisi zklamáním. Zákon počítal s pomocí ve výši 700 miliard dolarů pro americký finanční systém.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajky Evropské unie | Foto: Evropská komise

"Spojené státy musejí ukázat rozhodný postoj v zájmu vlastní země i v zájmu světa. Říká se v reakci Evropské komise na nepřijetí opatření pro ozdravení americké ekonomiky dolní komorou Kongresu. Neklid na finančních trzích, kterému teď čelíme, vznikl ve Spojených státech a stal se problémem globálním," tlumočil stanovisko Evropské komise její mluvčí Johannes Laitenberger.

"Spojené státy mají v této situaci zvláštní zodpovědnost. Komise očekává, že potřebná rozhodnutí přijmou brzy." Leitenberger také připomněl, že evropské státy spolupracují na řešení nastalé situace.

Francouzské předsednictví Unie svolává konferenci o dopadech globální finanční krize. Mluvčí komise také uvedl příklad spojení sil několika států při řešení problémů belgicko- nizozemské banky Fortis nebo belgicko- francouzské společnosti Dexia. Obě dostaly finanční injekci v řádech několika miliard eur.

Milan Kopp, Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme