EK zveřejní výsledky šetření nabídek spotřebitelských úvěrů na webu

Jak poctivé jsou nabídky spotřebitelských úvěrů v zemích Evropské sedmadvacítky ukáží výsledky šetření, které dnes zveřejní Evropská komise. Průzkum se zaměřil na webové stránky nabízející úvěry. Do šetření se zapojilo všech 27 členských zemí Unie a také Norsko a Island.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Evropská komise | Foto: Pavel Novák

Národní orgány pro ochranu spotřebitele zkoumaly, jak se v jednotlivých zemích plní směrnice o spotřebitelských úvěrech. Ta má zákazníkům usnadnit porozumět nabídkám a moci je jednoduše porovnávat.

Experti zkontrolovali přes 500 webových stránek, které spotřebitelské úvěry nabízejí. Zaměřili se hlavně na to, jestli zákazníci dostávají před podpisem smlouvy o úvěru všechny informace, na které mají podle právního řádu Evropské unie nárok.

V případě, že některé stránky nefungují v souladu s unijním právem, zakročí proti nim národní dozorové instituce. Když provozovatelé stránek nezareagují na výtky a neprovedou úpravy podle unijních standardů, budou je čekat sankce.

Pavel Novák, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme