Ekologická auta budou mít levnější mýtné. Plánuje Bárta

Vláda zlevní mýtné pro ekologická nákladní auta. Po jednání v Bruselu to řekl šéf resortu dopravy Vít Bárta. Levnější tarif dostanou kamiony, které splní náročné emisní standarty. Ministerstvo nový ceník mýtného právě připravuje.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamionová doprava

Kamionová doprava | Foto: Tomáš Adamec

„Zvýhodnění ekologických vozidel by mělo být promítnuto do mýtného. V řádu následujících týdnů představíme ucelenou koncepci pro nejenom tento rok, ale i pro ten příští,“ řekl Bárta.

Ministerstvo dopravy přitom chystá zdražení mýtného pro kamionovou a autobusovou dopravu. Od ledna by se mělo zvýšit o čtvrtinu ze čtyř na pět korun za kilometr. Motoristé se naopak nemusí obávat, že budou víc platit i za dálniční známky.

Peníze z mýtného by měly přijít na stavbu silnic a dálnic. Státní fond dopravní infrastruktury by tak napřesrok získal zhruba čtyři miliardy korun.

Pavel Novák, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme