Ekonomická informace 12. 5. 2005

Poslanci přistřihli křídla stavebním spořitelnám. Schválili novelu zákona, která podle poslance Vlastimila Tlustého už nedovolí spořitelnám dodatečně zvyšovat poplatky za vedení účtů, a tím jednostranně znevýhodňovat klienty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Peníze

Peníze | Foto: Jan Rosenauer
Přehrát

00:00 / 00:00

Vlastimil Tlustý: Omezení stavebních spořitelen

Rakousko a Česko podají společnou žádost na financování výstavby IV. železničního koridoru z fondů EU. Koridor z Prahy přes České Budějovice do Lince bude sloužit především pro nákladní dopravu. Stavba úseku z Prahy do Českých Budějovic začne pravděpodobně v druhém pololetí letošního roku. Dokončena má být v roce 2016 a předpokládané náklady jsou 53 miliard korun.

Celníci zpřísnili dohled na distribuci a prodej alkoholu. Chtějí tak ztížit prodej nelegálně vyrobeného alkoholu, jehož zvýšenou nabídku očekávají v souvislosti s povinným kolkováním lihu od 1. července. Viceprezident Unie výrobců lihovin Pavel Dvořáček doufá, že se tím omezí černý trh, podmínkou je ale důkladná kontrola prodejců.

Přehrát

00:00 / 00:00

Pavel Dvořáček: Kontrola alkoholu

Agrární komora důrazně požaduje zpřísnění dovozu vajec do České republiky. Pokles domácí produkce vajec o 8,5 procenta podle prezidenta komory Jana Veleby potvrzuje, že naše producenty ohrožuje rostoucí dovoz vajec za velmi nízké ceny - například až 95 haléřů za kus z Německa. Tomu čeští farmáři nemohou konkurovat. Dovozci podle Veleby často nemají správná oprávnění, certifikace a levná vajíčka nesplňují naše kritéria kvality.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jan Veleba: Dovoz vajec

Jaroslav Skalický, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme