Ekonomická informace 9. 5. 2005

Dubnová míra nezaměstnanosti by měla podle očekávání analytičky Reiffeisenbank Heleny Horské poklesnout na 8,9 procenta. Přesná čísla dnes zveřejní Český statistický úřad. Kvůli drahému benzínu zřejmě vykáže dubnová inflace mírné zvýšení. Jak připomíná Helena Horská, na druhé misce vah je levnější plyn, potraviny a spotřební zboží.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koruny a eura

koruny a eura | Foto: Jan Rosenauer
Přehrát

00:00 / 00:00

Helena Horská: Inflace

Dozorčí rada Českých drah bude dnes jednat o tom, kdo by měl řídit České dráhy. Pověřen byl zatím Josef Bazala, první náměstek generálního ředitele Petra Kousala, který však k dnešku ve funkci končí. Šéfem drah byl přes dva roky, minulý týden rezignoval. Podle ministra dopravy Milana Šimonovského by měl na jeho post přijít někdo razantnější v oblasti obchodní politiky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Milan Šimonovský: České dráhy

Hodnoticí komise dnes rozhodne, zda bude státu při výběru dodavatele elektronického mýtného pro kamiony radit konsorcium Deloitte a Bovis. Z původních několika desítek zájemců jako jediné předložilo nabídku. Jak dodává mluvčí resortu dopravy Marcela Švejnohová, komise mimo jiné vyhodnocuje, jestli je nabídka pro stát finančne výhodná.

Přehrát

00:00 / 00:00

Marcela Švejnohová: Manažer na mýtné

Český Siemens zmodernizuje elektrárnu ve Venezuele. Hodnota zakázky je půl miliardy korun. Podrobnosti má mluvčí společnosti Petr Sedláček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Sedláček: Siemens do Venezuely

Volkswagen se chystá vyrábět auta v Indii. Největší evropská automobilka založí výrobní podnik v jihoindickém státě Ándhrapradéš, kde investuje asi 900 milionů dolarů. Škodovky se už několik let v Indii vyrábějí.

Zákazníci Českého Telecomu by si tento měsíc měli vybrat nový tarif za volání. Pokud tak neučiní sami, Telecom je sám převede v červnu na jiný. Důvody vysvětluje mluvčí společnosti Vlastimil Sršeň.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vlastimil Sršeň: Tarify Telecomu

Jaroslav Skalický, Markéta Pešková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme