Ekonomické infomace 27. 6. 2001

Koruna je rekordně silná vůči euru. Akcie na burze spadly na nejnižší úroveň za posledních šest týdnů. Skupina ČKD letos očekává zisk. Od července se na internetu objeví katastr nemovitostí. Podrobnosti přinášejí Ekonomické informace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rekordně silná je koruna proti euru. Naše měna posílila až na 33,81 korun za euro, a to po informaci, že zítra bude vláda na mimořádném zasedání jednat o tom, komu stát prodá Komerční banku. Zpráva probudila londýnské investory, kteří začali nakupovat korunu. Další výkyv by mohl podle expertů přijít s případným definitivním rozhodnutím o prodeji poslední státní banky. Podle guvernéra centrální banky Zdeňka Tůmy bychom však silnou korunu neměli démonizovat.

Akcie na burze spadly na nejnižší úroveň za posledních šest týdnů. Oslabily všechny přední akcie, nejvíce energetický ČEZ, který propadl o více než 4 procenta. Index PX 50 klesl na 416 bodů.

Skupina ČKD očekává v letošním roce zisk. Dosud byla ve ztrátě, loni 850 miliónů korun, v roce 1999 dokonce přes 7 miliard. ČKD podalo návrh na vyrovnání s věřiteli, ke kterému by mělo dojít do konce příštího roku, kdy by měl 80 procent akcií získat stát prostřednictvím Fondu národního majetku a Konsolidační banky. Podrobnosti přidává mluvčí společnosti Richard Pažout.

Moravia Steel, majoritní vlastník Třineckých železáren, připravuje s touto hutní firmou fúzi. Podle předsedy dozorčích rad obou společností Tomáše Chrenka je projekt nezávislý na restrukturalizaci státních hutních společností a bude probíhat jeden rok.

Loděnice Mělník obnoví výrobu říčních plavidel. Majitel společnsoti Petr Křenek podepsal smlouvu s nizozemskou loďařskou společností VPM.

Od konce července se na internetu objeví katastr nemovitostí. Informuje místopředseda Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního Karel Večeře.

Podle generálního ředitele developerské společnosti Ekospol Evžena Korce nová služba především ušetří spoustu času.

Jaroslav Skalický, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme