Ekonomické informace 1. 10. 2002

Ode dneška budeme všichni platit méně za plyn. Výši ceny určuje regulátor, ale významné slovo má i monopolní dovozce plynu do České republiky, podnik Transgas. Podle mluvčí Energetického regulačního úřadu Jarmily Lehnerové je důvodem pro snížování ceny plynu především pokles kursu dolaru, ale také nízké ceny surovin.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koruny a eura | Foto: Jan Rosenauer | Zdroj: AFP
Přehrát

00:00 / 00:00

J. Lehnerová: Ceny plynu

Stát je špatným akcionářem v Exportní garanční a pojišťovací společnosti a v České exportní bance - takový je závěr šetření Nejvyššího kontrolního úřadu. Obě instituce, které náš stát stoprocentně vlastní, hospodaří s velkými financemi a tak jedna zjištěná chyba se podle kontrolorky Jany Krejčové pohybuje v řádu milionů korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Krejčová: EGAP

Evropská unie nám zatím neuzavře vstupní rozhovory o kapitole hospodářská soutěž. Vzala si totiž další čas na prostudování dokumnetů ke státní pomoci českým hutním podnikům. Podobně špatně jsou na tom také Slovensko, Madarsko a Polsko. Více přímo z Bruselu Milan Fridrich.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Fridrich: Hutnictví a EU

Vytočit poslední sudy a je konec - takový bude během několika týdnů osud litoměřického korunního pivovaru. Ten totiž z ekonomických důvodů končí s výrobou. Výstav klesá vytrvale už deset let, technologie je zastaralá. Kdybychom pokračovali, tak na jaře skončíme v konkursu, uvedl ředitel pivovaru Miroslav Pleško.

A zlatavý mok ještě jednou. Včera naposledy kupovali nebo prodávali investoři akcie společnosti Pivovar Radegast na pražské burze. Komise pro správní řízení burzy totiž Pivovar Radegast vyloučila s platností od 1. října z vedlejšího trhu. Důvodem je zrušení společnosti bez likvidace sloučením se společností Plzeňský Prazdroj

Blížící se Vánoce pocítili jako první domácí banky. Ty mají více peněz, protože lidé více ukládají, ale ne proto, že by jejich příjmy nějak zásadně rostly. Podle expertů je to způsobeno tím, že klienti bank začali už teď šetřit na vánoční nákupy. Alespoň to tak během posledních let pravidelně bylo. Jak nám řekla mluvčí České národní banky Alice Frišaufová, i v loňském srpnu se klientské vklady začaly zvýšovat.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Frišaufová: Vklady

Milan Kopp, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme