Ekonomické informace 1. 11. 2001

Švýcarsko zablokovalo 24 podezřelé účty rámci vyšetřování financování mezinárodních teroristických sítí. Většina podniků v této době zveřejňuje své hospodářské výsledky za první tři čtvrtletí tohoto roku. Podíváme se na některé z nich.Akcionáři Vítkovic včera na mimořádné valné hromadě snížili a pak zvýšili základní kapitál podniku. Nejdříve snížili základní jmění z původních 10 a půl miliardy na necelých 133 miliónů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Švýcarsko zablokovalo 24 podezřelé účty rámci vyšetřování financování mezinárodních teroristických sítí. Oznámila to švýcarská státní prokuratura s tím, že účty jsou zablokovány na dobu neurčitou. Kolik na je nich peněz, to prokuratura neoznámila.

Většina podniků v této době zveřejňuje své hospodářské výsledky za první tři čtvrtletí tohoto roku. Podívejme se na některé z nich:

Česká konsolidační agentura má ztrátu 8 a půl miliardy korun. Z jedné čtvrtiny už se projevil dopad převodů aktiv bývalé IPB z Československé obchodní banky.

Sama obchodní banka vykázala zisk 4 a čtvrt miliardy korun, což je téměř dvojnásobek zisku za stejné loňské období. ČSOB disponuje bilanční sumou přes 576 miliard.

Komerční banka dosáhla nekonsolidovaného čistého zisku 2 a půl miliardy. Bilanční suma převyšuje 410 miliard korun. Vedení banky oznámilo, že z letošního zisku nevyplatí dividendy.

Česká spořitelna má za první tři čtvrtletí nekonsolidovaný čistý zisk přes dvě a čtvrt miliardy. Bilanční suma spořitelny je 490 miliard.

Raiffeisen bank dosáhla čistého zisku jen něco přes 6 a půl milionu korun. Hodně totiž investovala. Bilanční sumu má necelých 50 miliard.

Elektrárenská společnost ČEZ vytvořila za první tři čtvrtletí čistý zisk 6 miliard 400 milionů korun, což je o 124 % více než ve stejném období loni. Podle mluvčího společnosti Daniela Častvaje se to podařilo především díky snižování nákladů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Daniel Častvaj o příčinách zisku

Skupině petrochemických firem akciové společnosti Unipetrol čistý zisk poklesl a to na miliardu 460 milionů korun.

Obchodní firma Sena Corporation koupila výrobní část Masokombinátu Martinov. Podpisem smlouvy a uhrazením ceny skončil konkurs v rozhodující části masokombinátu. Více mluvčí podniku Eva Kijonková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Kijonková o koupi masokombinátu

Akcionáři Vítkovic včera na mimořádné valné hromadě snížili a pak zvýšili základní kapitál podniku. Nejdříve snížili základní jmění z původních 10 a půl miliardy na necelých 133 miliónů korun. Tím klesla hodnota akcie společnosti z osmi set na 10 korun. Podle finančního ředitele Vítkovic Radima Valase se tím uhradí část ztrát podniku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Radim Valas: Pokles uhradí část ztrát

Základní kapitál Vítkovic zvedne o jednu a půl miliardy korun úpis nových akcií. Předkupního práva přitom využijí stávající akcionáři.

Mimořádná valná hromada byla včera i v neratovické Spolaně. Jeden z nejsilnějších podílníků - Česká konsolidační agentura chtěl dosáhnout změny stanov. Důvod vysvětluje mluvčí Spolany Zdeněk Joska.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zdeněk Joska o důvodech

Liberální institut dnes v pět hodin slavnostně představí nové české vydání díla Adama Smitha "Pojednání o podstatě a původu bohatství národů." Při té příležitosti vystoupí v Kongresovém centru České národní banky lord Harris, člen britské Horní sněmovny a bývalý ředitel londýnského Institute of Economic efers . První památeční výtisk knihy se bude dražit.

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme