Ekonomické informace 1. 11. 2005

Recept na zajištění větší ochrany spotřebitelů při nákupech v supermarketech budou dnes hledat ministři průmyslu a obchodu a zemědělství Milan Urban a Petr Zgarba. O konečné podobě novely zákona o daních z příjmů rozhodnou poslanci na dnešní mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny. Ropa bude v příštích měsících postupně zlevňovat, a to až o pětinu na 45 až 55 dolarů za barel v příštím roce. Česká konsolidační agentura letos poprvé po dlouhé době opět dosáhla zisku. Lidem, kteří nemají možnost vyzvednout si uložené zásilky v pracovních dnech, vychází vstříc Česká pošta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká pošta | Foto: Marián Vojtek

Recept na zajištění větší ochrany spotřebitelů při nákupech v supermarketech budou dnes hledat ministři průmyslu a obchodu a zemědělství Milan Urban a Petr Zgarba. Jednání se zúčastní také Ivana Picková, zástupkyně Sdružení obrany spotřebitelů, které po stížnostech zákazníků upozornilo na velké nedostatky v kvalitě nabízených potravin a v hygieně a také na předražování zakoupeného zboží. Co přesně by jejich schůzka měla vyřešit upřesňuje mluvčí ministerstva průmyslu a obchodu Ivo Mravinac.

Přehrát

00:00 / 00:00

I. Mravinac: Jednání o ochraně spotřebitelů při nákupech v supermarketech

O konečné podobě novely zákona o daních z příjmů rozhodnou dnes poslanci na mimořádné schůzi Poslanecké sněmovny. Podle vládní předlohy by se měly od počátku příštího roku u nás snížit daně zhruba čtyřem miliónům lidí. Pokles daňové zátěže se má týkat lidí s příjmy do třiceti tisíc měsíčně hrubého.

Ropa bude v příštích měsících postupně zlevňovat, a to až o pětinu na 45 až 55 dolarů za barel v příštím roce. Tvrdí to ropný kartel OPEC. Podle analytika společnosti Colosseum Štěpána Pírka to přinese i pokles cen pohonných hmot, ovšem zdaleka ne tak výrazný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Š. Pírek: Pokles cen pohonných hmot

Česká konsolidační agentura letos poprvé po dlouhé době opět dosáhla zisku. Ten během prvních devíti měsíců stoupl na rekordní 2 miliardy a 800 miliónů korun. Agentura se tak může pochlubit nejlepším výsledkem hospodaření za celou historii své existence. Podle analytika ČSOB Petra Dufka se zlepšení hospodaření agentury dalo očekávat, nebylo ale jasné, jestli bude tak výrazné.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Dufek: Zlepšení hospodaření České konsolidační agentury

Čas jsou peníze. Lidem, kteří nemají možnost vyzvednout si uložené zásilky v pracovních dnech, vychází vstříc Česká pošta. Ode dneška vydává uložené zásilky i v neděli a ve svátek. Podrobnosti dodává mluvčí České pošty Ladislav Vančura.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Vančura: Česká pošta vydává uložené zásilky i v neděli a ve svátek

Jaroslav Skalický, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme