Ekonomické informace 1. 3. 2001

Český telecom podepsal propojovací dohodu s Contactelem, karlovarskou Becherovku dostane Salb, KCP vyřazuje z obchodování 800 cenných papírů. Více v Ekonomických informacích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Významným krokem na cestě k plné liberalizaci telekomunikačního trhu je dohoda o propojení, kterou s dominantním Českým telekomem uzavřela společnost Contactel. V praxi to znamená, že oba operátoři budou moci vzájemně využívat svoji telekomunikační síť. Informuje mluvčí Vladan Crha.

Karlovarskou Becherovku definitivně získá společnost Salb. Ministr zemědělství Jan Fencl potvrdil závěr ministerské skupiny, podle které Salb splnila vládní kritéria pro privatizaci a od Fondu národního majetku může odkoupit zbylých 59 procent státních akcií Becherovky za 1 miliardu 300 milionů korun.

Komise pro cenné papíry v letošním roce vyřadí z obchodování v RM-systému přes 800 cenných papírů, které nesplňují podmínky obchodovatelnosti. Majitelé těchto akcií z kupónové privatizace ale budou mít podle mluvčí Komise Radky Procházkové možnost i nadále s těmito cennými papíry obchodovat.

Československá obchodní banka vykázala za minulý rok podle předběžných a nekonsolidovaných výsledků podle českých účetních standardů zisk po zdanění ve výši 3 miliardy 860 milionů korun. V předchozím roce zisk převyšoval 5 miliard.

Obchodování prostřednictvím Internetu využívá stále více spotřebitelů. Rychlejšímu rozšíření u nás však podle obchodního ředitele společnosti SAP Radomíra Kolaříka brání nejen bezpečnost a množství bezpečných spojení na jednotlivé weby.

Polská státní pokladna pravděpodobně nezíská z privatizace plánovaných osmnáct miliard zlotých, tedy asi sto šedesát miliard korun. Společnost France Telecom totiž nemá v úmyslu koupit další balík akcií polských telekomunikací, které už ze 35 procent vlastní. Podrobnosti přidává varšavský zpravodaj Pavel Novák.

Zaměstnance Evropské unie čekají krušné časy. Komisař Neil (kynok) prosadil velmi tvrdá opatření, která připraví pracovníky Evropské komise o jejich dlouholeté výhody a příplatky. Z Bruselu se hlásí zpravodaj Milan Fridrich.

Ani dvojí letošní snížení úrokových sazeb nevyvedlo americkou ekonomiku z útlumu, prohlásil předseda Úřadu federálních rezerv Alan Greenspan. Zatím nejjasněji tak naznačil, že po lednovém snížení úroků o celý procentní bod bude muset následovat další.

Markéta Kaclová, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme