Ekonomické informace 1. 3. 2002

Klienti ČSOB začnou platit za výběr hotovosti z bankomatů. Vedení Adamovských strojíren, které se připojilo k návrhu na konkurs, jedná s bankami o financování výroby. Propuštění horníci z kladenských dolů mají šanci získat práci v průmyslových zónách, které by měly na Kladensku vzniknout. Škoda Auto chce i přes celosvětovou recesi letos prodat minimálně tolik vozů jako loni, kdy zvýšila prodej o šest procent.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Klienti Československé obchodní banky začnou platit za výběr hotovosti z bankomatů. Poplatek za výběr z vlastních bankomatů ČSOB bude pět korun, za použití bankomatů jiných bank v tuzemsku klienti ČSOB zaplatí 25 korun. Dosud jim banka tyto operace poskytovala zdarma. Důvodem je podle Pavla Hejzlara z tiskového odboru ČSOB zdražení mezibankovních poplatků. Dohoda mezi bankami z loňského roku, kterou iniciovala Česká spořitelna, je totiž zvýšila z 20 na 47 korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Hejzlar - bankomaty ČSOB

Vyšší poplatky za výběry z bankomatů ostatních bank budou platit také klienti eBanky.

Vedení Adamovských strojíren, které se připojilo k návrhu na konkurs, jedná s bankami o financování výroby. Jak uvedl generální ředitel Miroslav Bičiště, firma má zatím zajištěny zakázky, které odpovídají celoročnímu objemu asi jedné miliardy korun. I proto nepředpokládá propouštění zaměstnanců.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Bičiště - Adamovské strojírny

Propuštění horníci z kladenských dolů Tuchlovice a Schöller mají šanci získat práci v průmyslových zónách. Na Kladensku by měly vzniknout hned dvě - v bývalém areálu podniku Poldi ocel a v lokalitě Tuchlovice. Otázkou je, zda se do těchto míst pohrnou také investoři. Podle šéfa Czechinvestu Martina Jahna by to neměl být problém.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Jahn - investoři a Kladensko

Společnost Aero Vodochody má 124 objednávek na výrobu malého dopravního letounu Ae-270 Ibis. Potvrdil to prezident firmy Antonín Jakubše. Letoun vyrábí firma Ibis Aerospace, společný podnik Aera a tchajwanské AIDC.

I přes celosvětovou recesi na automobilových trzích chce mladoboleslavská Škoda Auto prodat v letošním roce minimálně tolik vozů jako loni. V minulém roce zvýšila prodej o 6 procent na 462 tisíce aut. Počítá také s vyšším ziskem proti loňsku, kdy přesáhl 2 miliardy korun. Byl ale o více než miliardu nižší než v roce 2000. Důvody vysvětluje předseda představenstva Škoda Auto Vratislav Kulhánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Kulhánek - nižší zisky Škoda Auto

V souvislosti s posilující českou korunou se objevily i infromace o tom, že by čeští dodavatelé mohli své provozovny přemístit na Slovensko.

Jaroslav Skalický, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme