Ekonomické informace 1. 8. 2005

Jste držiteli malého počtu akcií a podílů v podnicích? Pak pro vás bude zajímavá nová nabídka RM systému, který dnes otevírá nový trh. Podnikatelé dnes mají poslední možnost, kdy mohou podat na celní ředitelství a celní úřady evidenci lihu. Pokud to nestihnou, hrozí jim vysoké pokuty. Tři banky v Česku ode dneška ruší kontroverzní poplatek za zrušení účtu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

láhve s alkoholem | Foto: Photo.net

RM systém dnes otevírá nový trh, který by měl být zajímavý hlavně pro držitele malého počtu akcií a podílů v těch podnicích, které už byly z obchodování na burze vyřazeny. Na takzvaném volném trhu se budou obchodovat například akcie společností Tatra, Metrostav, Třinecké železárny, nebo České spořitelny a Živnostenské banky - vysvětlil mluvčí RM Systému Jiří Vodička.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Vodička: Nový trh v RM systému

Dnes mají obchodníci poslední možnost, kdy mohou podat na celní ředitelství a celní úřady v termínu evidenci lihu. Pokud to nestihnou, hrozí jim vysoké pokuty. I když měly celní úřady o víkendu mimořádně otevřeno, aby mohli obchodníci soupisy přinést, skoro nikdo toho nevyužil. Stále platí, že záznamy o inventarizaci odevzdalo jen asi 40 procent podnikatelů. Mluvčí Generálního ředitelství cel Jiří Barták připomíná, že kolkování nápojů má znamenat větší ochranu nejen státní pokladny, ale i spotřebitelů.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Barták: Kolkování alkoholu

Dnes je také poslední termín pro osoby samostatně výdělečně činné, aby podaly na Okresní správě sociálního zabezpečení přehled o svých příjmech a výdajích za rok 2004. Pojistné na sociální zabezpečení pak musí doplatit do 9. srpna.

Ceny ropy stále rostou. Minulý týden se vyšplhaly až na 61 dolar za barel americké lehké ropy. Některé pesimistické předpovědi prorokují možnou cenu až 250 dolarů za barel. To se mnohým zdá přehnané. Například zástupcům dánských olejářů, kteří jsou třetími největšími producenty černého zlata v Evropě. Zjistil to náš zvláštní zpravodaj ve Skandinávii David Šťáhlavský.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Šťáhlavský: Ceny ropy

A ještě dobrá zpráva pro více než 6 milionů lidí. Jsou-li totiž klienty České spořitelny, GE Money Bank nebo Raiffeisenbank, výrazně se jim ode dneška zlevní případný přechod k jiné bance. Všechny tři banky ruší kontroverzní poplatek za zrušení účtu. Banky popírají, že by jejich rozhodnutí ovlivnil tlak Ministerstva financí, které poplatkovou politiku finančních ústavů kritizuje.

Jitka Hanžlová, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme