Ekonomické informace 10. 12. 2007

Jednání ekologické konference na Bali se bezprostředně našeho hospodářství pravděpodobně nedotkne. Ministerstvo práce a sociálních věcí dnes oznámí, jak byla v listopadu velká nezaměstnanost. Kontroloři z EU budou v Praze jednat o auditech, které mají zkoumat efektivnost vynaložení evropských peněz.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny, česká měna | Foto: Jan Rosenauer

Ekologická konference na Bali se teď skloňuje ve všech pádech, jsou na ní i čeští zástupci. Její jednání se ale bezprostředně našeho hospodářství pravděpodobně nedotkne. Hlavně proto, že Evropská unie včetně České republiky už své závazky přijala a plní. Unie slíbila, že do roku 2020 sníží emise skleníkových plynů o 20 % a do stejného data chce používat 20 procent obnovitelných zdrojů energie. To samozřejmě přináší vyšší náklady, ale není to žádná novinka. Ministr životního prostředí Martin Bursík přiblížil plány s jakými odjížděl na Bali.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Bursík: Konference o klimatu na Bali

Ministerstvo práce a sociálních věcí dnes oznámí, jak byla v listopadu velká nezaměstnanost. V říjnu se dostala nejníže za posledních devět let. Tentokrát budou zajímavé údaje o tom, kolik podniky nabízí volných pracovních míst. A pro jaké profese. Míra nezaměstnanosti se nejspíš příliš neměnila. Například analytik společnosti Fio Josef Novotný odhaduje, že v meziročním porovnání poklesne na 5,7 procenta. To znamená, že se zmenší o desetinu procenta.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Novotný: Pokles míry nezaměstnanosti

Jak správně kontrolovat čerpání strukturálních fondů z Evropské unie? O tom se ode dneška budou v Praze radit kontroloři. Přijedou z Evropského účetního dvora, Evropské komise a 16 kontrolních úřadů evropských zemí. Český prezident Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal vysvětlil, že mluvit budou hlavně o plánu auditů, které mají zkoumat efektivnost vynaložení evropských peněz.

Přehrát

00:00 / 00:00

F. Dohnal: Kontrola efektivnosti vynaložení evropských peněz

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme