Ekonomické informace 11. 3. 2002

Vláda bude dnes zasedat v Pardubicích. Chce tam najít způsob, jak zaplatit revitalizaci krajiny v severozápadních Čechách. Když totiž kabinet zasedal tam, slíbili ministři, že z Fondu národního majetku uvolní letos 3 miliardy a v příštích deseti letech celkem 15 miliard korun na sanaci škod, způsobených těžbou hnědého uhlí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Ministerstvo průmyslu, jak řekl Karel Grögr z tiskového odboru - navrhuje, že by k tomu letos šlo využít jedno ustanovení horního zákona.

Přehrát

00:00 / 00:00

Karel Grögr o ustanoveních horního zákona

Vláda bude také rozhodovat o dalším postupu privatizace elektrárenské společnosti ČEZ a osmi regionálních distribučních společností. Splní také svůj listopadový slib, že uhradí staré ekologické škody nedávno privatizované automobilce Tatra. Potvrdila to mluvčí ministerstva financí Vladimíra Říhová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vladimíra Říhová o Tatře

Průměrná měsíční mzda v odvětví průmyslu byla loni téměř 14 a půl tisíce korun. Nejvyšší mzdy vypláceli zaměstnavatelé v oboru koksování a zpracování ropy. Průměrná měsíční mzda jejich zaměstnanců za celý loňský rok vzrostla nominálně o 6,3 procenta na 20.975 korun. Naproti tomu nejméně vydělávali zaměstnanci v kožedělném průmyslu. Ti měsíčně pobírali v průměru 9 388 korun. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu.

Za vyšší platy a delší dovolenou budou dnes dopoledne demonstrovat v Praze odboráři ze stavebnictví. Jejich stanovisko se dozvíte asi za dvacet minut v otázce dne. Už teď si ale můžete poslechnout, co si o jejich protestech myslí předseda poslanecké sněmovny Václav Klaus.

Přehrát

00:00 / 00:00

Václav Klaus o stavebnictví

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme