Ekonomické informace 13. 2. 2002

Za jednotnou cenu tři koruny musí ode dneška obchodníci vykupovat sedm vybraných typů vratných lahví. Skončila totiž lhůta, kdy měli své zákazníky o této změně informovat. Půl miliónu anonymních vkladních knížek zatím převedli klienti České spořitelny. Těmto typům vkladů ke konci roku odzvoní, ze zákona totiž končí jejich úročení. Ředitelství silnic a dálnic, nově financované Státní fondem dopravní infrastruktury, investuje v letošním roce do výstavby nových úseků silniční sítě 18 miliard korun. Na 13 milionů korun státní dotace z programu regenerace panelových sídlišť investovalo město Litomyšl do první etapy rekonstrukce Komenského náměstí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

peníze | Foto: Jan Rosenauer

Za jednotnou cenu tři koruny musí ode dneška obchodníci vykupovat sedm vybraných typů vratných lahví. Skončila totiž lhůta, kdy měli své zákazníky o této změně informovat. Jak uvedla mluvčí Ministerstva průmyslu a obchodu Anna Stárková, nařízení vlády o jednotné výkupní ceně vratných lahví souvisí s platným zákonem o obalech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Anna Stárková o vratných obalech

Půl miliónu anonymních vkladních knížek zatím převedli klienti České spořitelny. Těmto typům vkladů ke konci roku odzvoní, ze zákona totiž končí jejich úročení. Celkem jich Česká spořitelna spravuje 6 a půl miliónu. Převod vkladu je zdarma, platí se ale za výběr v hotovosti, a to i se sankcí za předčasný výběr. Proto je motivací pro převod na vkladní knížku na jméno i výhodnější úroková sazba, než ta, která je dosud na anonymních vkladech, říká ředitel úseku řízení obchodu v České spořitelně Jiří Škorvaga.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Škorvaga: Anonymní vkladní knížka se nevyplatí

Ředitelství silnic a dálnic, nově financované Státní fondem dopravní infrastruktury, investuje v letošním roce do výstavby nových úseků silniční sítě 18 miliard korun. Podrobnosti má ekonomický ředitel Luděk Dostál.

Přehrát

00:00 / 00:00

Luděk Dostál o investicích do infrastruktury

Na 13 milionů korun státní dotace z programu regenerace panelových sídlišť investovalo město Litomyšl do první etapy rekonstrukce Komenského náměstí. Jak informuje spolupracovnice Radiožurnálu Věra Pavlasová, dalších devět milionů město přidalo ze svého rozpočtu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Věra Pavlasová o rekonstrukci panelových sídlišť

Zástupci Organizace zemí vyvážejících ropu se sejdou se zástupci dalších velkých producentů ropy, kteří nejsou členy kartelu. OPEC tak s nimi hodlá ještě před pravidelným zasedáním 26. června, kde rozhodne o dalším vývoji těžby ropy, projednat spolupráci. K podobnému setkání došlo mezi kartelem a nečlenskými zeměmi už loni, kdy největší dodavatelé mimo OPEC, tedy Rusko, Norsko a Mexiko, souhlasili, že sníží své dodávky na trh o 500.000 barelů za den. Připojili se tak k úsilí kartelu zastavit prudký pokles cen ropy.

Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme