Ekonomické informace 13. 7. 2007

Okula Nýrsko zaměstnala další dvě stovky lidí. Daňová skupina uvnitř ODS navrhuje snížit daň z příjmu na 19 procent pro firmy, a to zřejmě už od příštího roku. Sloučením tuzemské HVB Bank a Živnostenské banky vznikne čtvrtá největší peněžní ústav u nás.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Padesátikoruny | Foto: F. Tichý

Okula Nýrsko zaměstnala další dvě stovky lidí. Pracují v nové hale, kterou firma ji postavila za 400 milionů korun. Produkce plastových výlisků pro televizory se tak zvýší čtyřnásobně. Většinu odebírají výrobci televizorů Panasonic v Plzni, Hitachi v Žatci a Toshiba v Británii.

Daňová skupina uvnitř ODS navrhuje snížit daň z příjmu na 19 procent pro firmy, a to zřejmě už od příštího roku. Stejná sazba by se měla vztahovat i na zaměstnance, ale vypočítávat by se měla z hrubé mzdy, a nikoli z takzvané superhrubé, jak předpokládá nynější vládní návrh reformy veřejných rozpočtů. Podle poslance Michala Doktora tato varianta i nadále počítá se zrušením odečitatelných položek.

Sloučením tuzemské HVB Bank a Živnostenské banky vznikne čtvrtá největší peněžní ústav u nás. K fúzi dojde 5. listopadu. Oba finanční ústavy o ní začaly písemně informovat svých 180 tisíc klientů. Jak dodává mluvčí Petra Kopecká, nová banka se bude jmenovat UniCredit Bank Czech Republic.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Kopecká: UniCredit Bank Czech Republic

Stavební spořitelny půjčily za první pololetí rekordní množství peněz, celkem přes 31 miliard korun. Je to o čtvrtinu víc než ve stejném období loni. Hypoteční banky hlásí za pololetí více než poloviční nárůst nově uzavřených obchodů.

Skupina Moravské naftové doly podnikatele Karla Komárka vykázala za loňský rok nejlepší výsledek v historii. Vytvořila téměř dvou a půlmiliardový zisk před zdaněním. V Česku firma vytěžila 290 tisíc kubíků ropy a 100 tisíc kubíků plynu. Podle mluvčího Dana Plovajka se tržby zvýšily díky rostoucím cenám uhlovodíků na trhu.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Plovajko: Zvýšení tržeb

Britský obchodní řetězec Tesco roztahuje svou síť ve střední Evropě. V Česku, Polsku, Maďarsku a na Slovensku chce do února příštího roku k dnešní zhruba půltisícovce hypermarketů a supermarketů přidat dalších 120.

Milan Kopp, Jaroslav Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme