Ekonomické informace 13. 9. 2005

Podnikatelé už si mohou půjčit peníze na to, aby získali certifikaci ISO. Česká republika má šanci stát se středoevropským centrem pro vývoj integrovaných obvodů a systémů v oblasti leteckých a kosmických programů a medicínské techniky. Benzin za poslední týden podražil zhruba o 2 koruny a 20 haléřů na litr na průměrných 33 korun a 24 haléřů a cena nafty se zvýšila v průměru o šedesátník.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

ceník čerpací stanice | Foto: Marián Vojtek

Podnikatelé už si mohou půjčit peníze na to, aby získali certifikaci ISO. Ta jim může pomoci zvýšit jejich konkurenceschopnost, protože certifikaci dnes velmi často vyžadují komise ve výběrových řízeních na různé české i evropské veřejné zakázky. Firmy na ni teď mohou získat půjčku až ve výši jednoho milionu korun, říká mluvčí Československé obchodní banky Milan Tománek.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Tománek: ISO

Česká republika má šanci stát se středoevropským centrem pro vývoj integrovaných obvodů a systémů v oblasti leteckých a kosmických programů a medicínské techniky. Napomoci tomu má společný projekt rozvojové agentury CzechInvest a předních světových firem působících v oboru mikroelektroniky nazvaný ChipInvest. Kde by se měl celý projekt rozjet, vysvětluje mluvčí CzechInvestu Jana Víšková.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Víšková: ChipInvest

Benzin za poslední týden podražil zhruba o 2 koruny a 20 haléřů na litr na průměrných 33 korun a 24 haléřů a cena nafty se zvýšila v průměru o šedesátník. Prudký růst cen se ale zastavil v průběhu uplynulého víkendu. Během něj benzin zdražil pouze o desetník a nafta o jediný haléř na litr a podle ekonomů by teď pohonné hmoty měly začít opět zlevňovat. Napovídá tomu i poslední vývoj na ropných trzích, kde ceny postupně padají. Během včerejška se cena ropy poprvé od poloviny srpna snížila dokonce pod 63 dolarů za barel.

V Liberci dnes začíná mezinárodní ekonomické fórum. Na 7.ročníku této konference budou odborníci prezentovat v několika tématických sekcích nejnovější vědecké ekonomické poznatky.Jak dodává redaktorka Ivana Bernáthová,přihlášeno je 95 příspěvků nejen z České republiky,ale také z Velké Británie,Německa,Polska a Slovenska.

Přehrát

00:00 / 00:00

I. Bernáthová: Ekonomické fórum

Také německý Frankfurt nad Mohanem dnes čeká významný den. 61. ročník prestižního autosalonu tam totiž slavnostně otevře německý kancléř Gerhard Schröder. Okouzlení autem je mottem výstavy, která zapadá svým tématem i do předvolební kampaně v Německu. Více informací už má náš berlínský zpravodaj David Štáhlavský.

Přehrát

00:00 / 00:00

D. Šťáhlavský: Autosalon

Milan Kopp, Naďa Bělovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme