Ekonomické informace 14. 3. 2006

Ceny pohonných hmot se po pětitýdenním poklesu vydaly opět nahoru. Ratingová agentura Standard and Poor's snížila rating společnosti Sazka. Brněnská strojírenská společnost Alstom získala v Rusku zakázku za čtvrt miliardy korun. Dlouhá zima přináší rekordní zisky provozovatelům lyžařských středisek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

koruny a eura | Foto: Jan Rosenauer

Ceny pohonných hmot se po pětitýdenním poklesu vydaly opět nahoru. Jak vyplývá z údajů společnosti CCS, nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil za poslední týden o čtyři haléře na 28,12 koruny a cena nafty se zvýšila o devět haléřů na 27,78 koruny. Podle Jiřího Šťastného ze společnosti Colloseum to ale neznamená, že bychom měli bát výrazného cenového skoku.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Šťastný: Ceny benzinu

Ratingová agentura Standard and Poor's snížila rating společnosti Sazka. A to proto, že Sazka nezajistila registraci dvou ze tří svých hypoték u patřičného katastrálního úřadu. Všechny ratingy podniku agentura zařadila do sledovaného programu s negativním dopadem. Chybějící registrace hypoték držitelům obligací umožní požadovat předčasné odkoupení obligací. Se současnými prostředky ale společnost nebude schopna obligace splatit.

Naopak Česká pojišťovna je jedinou pojišťovnou u nás s plnohodnotným ratingovým hodnocením od dvou největších mezinárodních ratingových agentur. Jak říká mluvčí firmy Václav Bálek, k Standard and Poor´s se nyní přidala i agentura Moody´s.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Bálek: Rating České pojišťovny

Brněnská strojírenská společnost Alstom získala v Rusku zakázku za čtvrt miliardy korun. Podrobnosti ví mluvčí společnosti Eva Peterková.

Přehrát

00:00 / 00:00

E. Peterková: Zakázka Alstomu v Rusku

Lyžařská střediska u nás před zimní sezonou investovala přes půl miliardy korun do nových lanovek, vleků, sjezdovek a zasněžování. Díky příznivým zimním podmínkám, které stále lákají lyžaře na sjezdovky, nebudou mít problémy se splácením úvěrů. Potvrzuje to Jiří Beran, ředitel akciové společnosti Skiareál Špindlerův Mlýn .

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Beran: Zisky lyžařských středisek

Jitka Hanžlová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme