Ekonomické informace 14. 4. 2003

Důchodová reforma je zatím v nedohlednu - stejně jako ostatní finanční reformy, které slibovala vláda. Nicméně změnit by se mohlo alespoň pensijní připojištění. Peníze na sociální výdaje půjdou ze státního rozpočtu na kraje. Ty budou o jejich rozdělení jednotlivým ústavům a službám rozhodovat samy. Stavbaře chce vláda přilákat na bývalé vojenské letiště u Žatce, aby tam vybudovali průmyslovou zónu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny, česká měna | Foto: Jan Rosenauer

Důchodová reforma je zatím v nedohlednu - stejně jako ostatní finanční reformy, které slibovala vláda. Nicméně změnit by se mohlo alespoň pensijní připojištění. Ministerstvo financí dnes předloží kabinetu návrh novely příslušného zákona. A jak říká mluvčí ministerstva Eva Nováková, mohly by se pak rozšířit například možnosti investování fondů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Nováková o novinkách v penzijním připojištění

Peníze na sociální výdaje půjdou ze státního rozpočtu na kraje. Ty budou o jejich rozdělení jednotlivým ústavům a službám rozhodovat samy. Ministerstvo práce a sociálních věcí ale chce dnes navrhnout vládě, aby mohlo i dále financovat konkrétní projekty. Jak vysvětluje mluvčí ministerstva Kateřina Prejdová, šlo by o dotace na účelové projekty.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kateřina Prejdová o dotacích na sociální výdaje

Co čeká naše stavebníky po vstupu do Evropské Unie? Odpověď můžete najít právě teď na brněnském výstavišti. Podle Rudolfa Böhma z Veletrhů Brno je hlavně veletrh technologií a zařízení pro obce - URBIS výrazně zaměřen na budoucí vstup naší republiky do unie. S ním souvisí i dnešní konference Evropské stavební forum.

Přehrát

00:00 / 00:00

Rudolf Böhm o programu konference

Stavbaře chce vláda přilákat na bývalé vojenské letiště u Žatce, aby tam vybudovali průmyslovou zónu. I když místo dostalo nedávno košem od francouzské automobilky Citroen-Peugeot, ministři doufají, že přitáhnou jiné investory. Jak říká mluvčí Ministerstva průmyslu Vladimíra Říhová, kabinet by měl dnes schválit finanční podporu úpravy tohoto území za 400 milionů korun.

Nového investora bude mít Brno. Místo Flextronicsu zabydlí výrobní halu na Černovické terase společnost Honeywell. Potvrdila to mluvčí agentury Czech Invest Jana Víšková. Připouští, že ještě nezná přesné obrysy nových projektů. Nicméně usuzuje, že Honeywell investuje v řádu stovek milionů korun a přinese stovky nových pracovních míst.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jana Víšková o novém projektu

Markéta Kaclová, Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme