Ekonomické informace 14. 9. 2001

Světové trhy se pomalu dostávají ze šoku způsobeného teroristickým útokem na Spojené státy. Pouze na americké burze se stále neobchoduje. Na ostatních burzách dochází k uklidnění a dokonce k lehkému oživení obchodů, jak potvrzuje i makléřka společnosti Wood and Company Andrea Ferancová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Právě některé z českých telekomunikačních firem vyšly vstříc zákazníkům volajícím do Spojených států. Společnost Radiomobil, která provozuje mobilní síť Paegas, rozhodla, že nebude účtovat hovory do USA uskutečněné v úterý a ve středu, tedy bezprostředně po teroristickém útoku. Český Telecom nabídl zcela zdarma hovory do Spojených států mimo špičku. Týká se to včerejška od 17 hodin odpoledne až do dnešní sedmé hodiny ranní. Zdarma je podle mluvčího Vladana Crhy možné telefonovat i dnes od 17 hodin do půlnoci.

Události ve Spojených státech by neměly v žádném případě ohrozit kontrakty akciové společnosti Vítkovice na jeho severoamerických trzích. Obchodní ředitel Vítkovic Ladislav Král ale připustil, že na obchodování tohoto podniku může mít určitý vliv pohyb kurzu dolaru. Podle něj jde ale jen o přechodné období.

Société Générale nežádá Fond národního majetku o snížení kupní ceny za 60procentní státní podíl v Komerční bance. V tisku se totiž objevily spekulace, že francouzská banka chce jednat o slevě kvůli závěrům šetření, které centrální banka v Komerční bance provedla. Mluvčí centrální banky Alice Frišaufová ovšem tvrdí, že obsah auditu nemůže zveřejnit.

Zprávu o výsledku šetření podle mluvčí Marie Růžičkové včera dozorčí rada Komerční banky skutečně projednala a odpověď na tento dopis předá ČNB standardní cestou.

Aleš Heřmánek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme