Ekonomické informace 15. 10. 2001

Na brněnském výstavišti začíná mezinárodní veletrh Invex 2001. Vláda dnes bude rozhodovat o zvýšení vývozu hovězího skotu. Škoda Ostrov nad Ohří propustí čtyři stovky zaměstnanců. Podrobnostni k těmto i dalším zprávám přinášejí dnešní Ekonomické informace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Na brněnském výstavišti dnes začíná už 11. ročník mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex 2001. Představí se na něm celkem 850 firem. Kromě tradičních prezentací jednotlivých společností, je pro návštěvníky připraven i bohatý doprovodný program, jehož nejzajímavější části zmínil manažer Invexu Tomáš Uherek.

Přehrát

00:00 / 00:00

T. Uherek - Invex 2001

Vláda by dnes měla podpořit zvýšení vývozu hovězího skotu. Ministři budou rozhodovat o změně nařízení, které stanoví vývozní a dovozní licence pro určité výrobky. Podle Karla Grögra z tiskového odboru ministerstva průmyslu, které licence kontroluje, požádal o změnu vývozních kvót resort zemědělství.

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Gröger- vývoz hovězího

Více než dvě stě pracovníků přijala za posledních šest týdnů kanadská společnost Celestica, která působí v průmyslové zóně na jižním okraji Kladna. Stalo se tak čtvrt roku poté, co firma převzala výrobní závod od jejího bývalého provozovatele. Jak dodává náš spolupracovník Ladislav Pavlík, rozvoj závodu ovšem zdaleka nekončí.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Pavlík - Celestica

Čtyři stovky zaměstnanců propustí Škoda Ostrov nad Ohří. Jedná se o další fázi restrukturalizace společnosti, která musí zvýšit produktivitu práce a stát se flexibilní firmou, schopnou reagovat na kolísavý trolejbusový trh. Podrobnosti přidává mluvčí a. s. Škoda Holding Karel Samec.

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Samec - Škoda Ostrov

Více než 1 milion nových smluv o stavebním spoření bylo uzavřeno během prvních 9 měsíců roku. Oproti loňskému roku to představuje růst o třetinu. Podle ekonomů je totiž stavební spoření stále velmi atraktivní forma investování pro rodiny i jednotlivce. Motivem pro vyšší počet smluv by ale mohly být také změny, k nimž v letošním roce některé stavební spořitelny přistoupily, když zrušily úrokové zvýhodnění pro klienty, kteří se rozhodli nečerpat úvěr. Podle analytika společnosti PPF Pavla Kohouta ale není vyloučeno, že stavební spoření do budoucna přijde nejen o úrokové zvýhodnění, ale o svoji hlavní výhodu - státní podporu.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Kohout - stavební spoření

Jaroslav Skalický, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme