Ekonomické informace 15. 8. 2002

V zatopených místech, tam, kde ještě neopadla voda, nebo v evakuovaných oblastech nejde ani elektřina ani plyn. Obnova dodávek energie závisí na tom, jak budou vysychat zaplavená zařízení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

záplavy | Foto: Luboš Pavlíček | Zdroj: ČTK

V Jižních Čechách se - pokud jde o dodávky elektřiny - od včerejšího večera situace nezměnila. Bez proudu je stále čtvrtina Českých Budějovic. Opravy trafostanic budou moci začít tam, kde voda opadne. To ale podle dispečinku Jihočeské energetiky ani dnes bohužel nepřipadá v úvahu kolem Lužnice.

V Praze jsou zatím bez proudu stejné oblasti jako včera. Přibyly dvě nově odpojené menší lokality v Roztokách u Prahy. Petr Holubec, mluvčí Pražské energetiky ale předpokládá, že už dnes by mohlo dojít k obnově dodávek v některých místech Prahy, které pracovníci podniku vytipovali během noci.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Holubec o dodávce elektřiny do zatopených míst

S plynem je to složitější - tam obnovení dodávek musí předcházet tlakové zkušky opraveného potrubí. Pražská plynárenská zatím nemůže kvůli vodě začít s opravami. Aktuální situaci zná mluvčí podniku Dagmar Hartmanová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Dagmar Hartmanová o situaci v plynárenství

Ve středočeském kraji je zatím zásobování plynem plynulé. Výjimkou jsou dvě lokality - Už od včerejška je přerušena dodávka do Lidické ulice v Berouně a levý břeh v Kralupech nad Vltavou. Jak říká mluvčí Středočeské plynárenská Kateřina Prokopová, napjatá je situace na sever od Prahy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kateřina Prokopová o zásobování ve středních Čechách

Přestát noc se podařilo také včera večer přestěhovanému středisku sítě bankomatů České spořitelny. Jak říká mluvčí spořitelny Klára Gajdušková, situace se normalizuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Klára Gajdušková: Situace už se lepší

Jitka Hanžlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme