Ekonomické informace 16. 8. 2002

V zatopených místech, tam, kde ještě neopadla voda, nebo v evakuovaných oblastech nejde ani elektřina ani plyn. Odpojena je většinou i pitná voda. Obnova dodávek energie závisí na tom, jak budou vysychat zaplavená zařízení. Jak se daří obnovovat dodávky energie do postižených míst, to se dozvíte v ekonomických informacích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

elektrické vedení

Obnovování dodávek elektrické energie v Praze se zpomalilo. Energetikům totiž brání v práci spodní voda, která zatápí některé trafostanice v podzemí a suterénech domů. Při výčtu toho, co už se Pražské energetice podařilo zapojit, to říká i její mluvčí Petr Holubec.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Holubec: Dodávky elektřiny v Praze

Komplikované to mají také pražští plynaři. Ti musí před obnovením dodávek vždy v určitém úseku provést také tlakové zkoušky.

Ve středních Čechách hladina vody klesá, proto plynaři zjišťují škody a kontrolují potrubí, aby zjistili, kde mohou obnovit dodávky. Aktuální situaci popisuje mluvčí středočeské plynárenské Kateřina Prokopová.

Přehrát

00:00 / 00:00

K. Prokopová: Dodávky plynu ve středních Čechách

Pracovníci Severočeské plynárenské zabezpečili svá zařízení před postupující vodou a teď jen hlídají případná poškození potrubí a čekají. Aktuální stav popisuje ředitel distribuce společnosti Miloslav Zaur.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Zaur: Opatření v severních Čechách

Mnohem horší je to v severních Čechách s dodávkami elektrického proudu. Vypnuty jsou všechny zatopené i rizikové oblasti.

Jitka Hanžlová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme