Ekonomické informace 17. 9. 2001

Americké akciové trhy jsou připraveny na dnešní otevření. Konečný návrh státního rozpočtu na příští rok by měl vzejít z dnešního jednání vlády. Kabinet také posoudí návrh novely zákona o dani z příjmů, novely zákona o silniční dani a zákona o spotřebních daních. Představenstvo České konsolidační agentury projednalo a schválilo materiál o strategickém partnerovi pro automobilku Tatra. Novým majitelem Masokombinátu Martinov se stane společnost SENA Corporation.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Americké akciové trhy jsou připraveny na dnešní otevření. V případě newyorské burzy se tak stane v 15:30 našeho času. Uzavření této vůbec největší akciové burzy po teroristickém útoku na srdce finančního světa bylo nejdelší od druhé světové války. Jak informuje náš kanadský spolupracovník Roman Chlupatý, ekonomové očekávají, že americká ale i kanadská burza půjdou prudce dolů.

Podle Bohumila Pavlici z Patria Finance dnes čeká propad i další akciové trhy.

Konečný návrh státního rozpočtu na příští rok by měl vzejít z dnešního jednání vlády. Podle mluvčí ministerstva financí Jany Vargové se základní čísla schválená před deseti dny už nebudou měnit.

Kabinet také posoudí návrh novely zákona o dani z příjmů, novely zákona o silniční dani a zákona o spotřebních daních. Ministři budou na návrh ministra financí rozhodovat o změně rozhodnutí o privatizaci a.s. Jan Becher - Karlovarská Becherovka ze září 1997. Pernod Ricard, mezinárodní lihovarnický a vinařský koncern se sídlem v Paříži, oznámil, že uzavřel dohodu s Karlem Schwarzenbergem týkající se odkupu jeho dvacetiprocentního podílu akcií společnosti SALB. Díky tomu se Pernod Ricard stane 100% podílníkem v této firmě. SALB v současnosti vlastní 30% akcií společnosti Jan Becher - Karlovarská Becherovka, a měl by odkoupit dalších 59% akcií této společnosti od Fondu národního majetku.

Představenstvo České konsolidační agentury projednalo a schválilo materiál o strategickém partnerovi pro kopřivnickou automobilku Tatra. Infomruje členka představenstva agentury Zlata Greningerová s tím, že jméno vítězné firmy do projednání v dozorčí rady nesdělí.

Novým majitelem Masokombinátu Martinov, který je od konce loňského roku v konkursu, se stane společnost SENA Corporation. Potvrzuje to mluvčí masokombinátu Eva Kijonková.

Jaroslav Skalický, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme