Ekonomické informace 18. 10. 2001

Vládní návrh státního rozpočtu na příští rok nemá příliš šancí projít prvním kolem v poslanecké sněmovně. Zatím je velmi pravděpodobné, že vláda bude muset rozpočet přepracovat. Ministerstva průmyslu a obchodu a financí navrhnou vládě za poradce pro hutě firmu Roland Berger. Česká strana prosazuje vznik Fondu na podporu exportů do Ruska, byť s ním ruská vláda zatím nesouhlasí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Vládní návrh státního rozpočtu na příští rok nemá příliš šancí projít prvním kolem v poslanecké sněmovně. Poslanci při dnešním hlasování buď schválí finanční rozsah rozpočtu, nebo ho vrátí k přepracování. Opozice kritizuje hlavně nereálně vysoké příjmy, se kterými vláda pro příští rok počítá. Ministr financí Jiří Rusnok je ale přesvědčen, že návrh vychází z reálných odhadů, navíc bude rozpočet v příštím roce hospodařit i s velůkým objemem mimořádných příjmů.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Rusnok: Státní rozpočet

Zatím je však velmi pravděpodobné, že vláda bude muset rozpočet přepracovat. Přivítal by to i předseda Poslanecké sněmovny a ODS Václav Klaus. Ten zároveň věří, že vláda vyjde při přípravě nové verze rozpočtu i z doporučených úprav občanských demokratů včetně zreálnění příjmové stránky.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Klaus: Státní rozpočet

Ministerstva průmyslu a obchodu a financí navrhnou vládě za poradce pro hutě firmu Roland Berger. Podle mluvčí ministerstva průmyslu Anny Stárkové společnost doložila nekonfliktnost zájmů z předchozích aktivit a potřebné reference o kompetentnosti v oboru ocelářského průmyslu i v oblasti privatizace velkých průmyslových společností.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Stárková: Poradce pro hutě

Česká strana prosazuje vznik Fondu na podporu exportů do Ruska, byť s ním ruská vláda zatím nesouhlasí. Světlo světa by mohl spatřit příští rok. O nejaktuálnějších českých návrzích na jeho podobu informuje námětsek ministra financí Ladislav Zelinka.

Přehrát

00:00 / 00:00

L. Zelinka: Garanční fond

K ozdravění průmyslové zóny Poldi na okraji Kladna asi nedojde. Naznačuje to současný stav jednání mezi majitelem bezmála 50 hektarového pozemku, společností Scholz Stahlzentrum-Ost, a kladenským magistrátem. Jak dodává náš spolupracovník Ladislav Pavlík, právě dohoda obou stran a bezplatný převod pozemku do majetku města měla otevřít cestu k dotacím vládní agentury Czechinvest na zlikvidování starých ekologických zátěží.

Jaroslav Skalický, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme