Ekonomické informace 18. 11. 2002

Dnes naposledy máte možnost vypovědět povinné ručení své současné pojišťovně a uzavřít je pro příští rok s jinou. Upozornění samozřejmě platí jen pro ty, kteří jsou se svým dosavadním pojišťovacím ústavem nespokojeni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Ústavní soud dnes zveřejní konečný verdikt k cukerným kvótám. Tento způsob regulace trhu s cukrem zaručuje jeho producentům odbyt za pro ně přijatelnou cenu. Na druhou stranu ale zdražuje spotřebitelům cenu cukru v obchodech. Podle agrárního analytika Petra Havla by měl soud upravit podnikatelské podmínky tak, aby byly pro všechny stejné.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Havel o podnikatelských podmínkách

Peníze na dálniční obchvat Plzně a projekt Masarykovy university v Brně zatím stále není možné z půjčky od Evropské investiční banky čerpat. A to přesto, že banka je má k dispozici. Plné texty smluv, které byly podepsány už v květnu a červnu tohoto roku ještě musí schválit vláda. A právě dnes, jak potvrdila mluvčí ministerstva financí Eva Nováková, o nich bude kabinet jednat.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eva Nováková o smlouvě na obchvat

Vláda dnes rozhodne i o podpůrných progamech pro zemědělce na příští rok. Ministerstvo zemědělství počítá s celkovou částkou tří miliard korun, kterou se má podpořit konkurenceschopnost zemědělců vůči zemím Evropské unie. Podle mluvčího ministerstva Martina Severy se jedním z programů má podpořit obnova chmelnic a ovocných sadů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Severa o podpoře chmelnic a ovocných sadů

Do Česká se začíná dovážet víc oceli především ze zemí bývalého Sovětského svazu. Za tři čtvrtletí import například z Kazachstánu, Ukrajiny či Ruska stoupl téměř o čtvrtinu a přesáhl 200 tisíc tun. Vláda už delší dobu uvažuje o omezení dovozu, například kvótami. Taková ochranářská opatření už přijaly třeba Spojené státy, Evropská unie a také Maďarsko a Polsko. Proto se už v červenci začal dovoz sledovat. Od té doby dostaly dovozci automatické licence na na téměř dva a půl milionu tun, ale vyčerpali je jen z 15 procent. Jestliže šetření prokáže, že dovoz ocelářských výrobků působí nebo hrozí újmou tuzemským producentům je ministerstvo průmyslu připraveno okamžitě vládě navrhnout ochranné opatření.

Dnes začíná obchodní mise americké firmy Secco v České republice. Návštěvu, která potrvá do 22. listopadu, organizuje vládní agentura Czechtrade. Podle ředitele agentury Martina Tlapy by se během návštěvy měli především vytipovat vhodní obchodní partneři pro dlouhodobou obchodní spolupráci ve Spojených státech a ve střední a Latinské Americe.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Tlapa o výběru partnerů

Aleš Heřmánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme