Ekonomické informace 18. 11. 2003

Nově uzavřené hypotéky s historicky nejvýhodnějšími úroky už mizí z dohledu. Banky v říjnu zdražily o 9 setin procenta, když půjčovaly peníze určené k bydlení s průměrnou úrokovou mírou 4 celá a 93 setiny procenta. Podle Jiřího Zaorálka - manažera Fincentra, které určuje průměrnou úrokovou míru nově poskytovaných hypoték, došlo ke zlomu a úrokové sazby u hypoték se vydaly směrem vzhůru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

stavební parcely | Foto: Nové bydlení
Přehrát

00:00 / 00:00

Jiří Zaorálek o výši úroků

Česká spořitelna dnes zahájí druhé kolo výplat klientů bývalého obchodníka s cennými papíry Private Investors. Z garančního fondu by mělo dostat zpět část svých investic dalších 330 věřitelů. Výplaty budou probíhat ve všech pobočkách České spořitelny do 19. prosince. Podle Věry Černé z tiskového oddělení vyplatí spořitelna v druhém kole zhruba 26,5 milionu korun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Věra Černá o výplatě

To, jak jsme v září utráceli, se dnes dozvíme od Českého statistického úřadu. Zveřejní totiž výsledky zářijových maloobchodních tržeb, které odrážejí spotřebu domácností. Ta je v současné době hlavním motorem našeho hospodářského růstu. Podle Vladimíra Pikory z Volksbank CZ v září maloobchodní tržby oproti předešlému roku vzrostly o 5 celých a 2 destiny procenta. V posledních měsících díky nízkým úrokovým sazbám a rychlému růstu reálných mezd utrácíme více než v předchozích letech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vladimír Pikora o maloobchodních tržbách

V Paříži dnes začíná největší světový veletrh subdodávek Midest 2003 zaměřený na technologie pro kovoobrábění, zpracování plastů, elektroniku a výrobní nástroje. Zúčastní se ho i české firmy - zhruba 20 podniků bude mít možnost prezentovat se v zahraničí. Podle ředitele agentury Czechtrade Martina Tlapy přichází na veletrh více než třetina návštěvníků s konkrétní poptávkou a veletrh je proto ideální možností k získání nových zakázek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Tlapa o veletrhu

Současná krizová situace v Gruzii se neodrazí v budování mezinárodního ropovodu a plynovodu vedoucího přes tuto republiku. Podrobnosti k ujištění prezidenta Eduarda Ševarnadzeho má zpravodaj Petr Voldán.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Voldán o situaci v Gruzii

Markéta Kaclová, Michal Fila Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme