Ekonomické informace 18. 3. 2002

Další domácí výrobce jízdních kol - Lion bikes - skončil v konkursu. Novojičínský Tonak, jeden z největších světových producentů klobouků, bude propouštět. Vláda má dnes schválit způsob, jak zaplatit slíbenou revitalizaci krajiny v severozápadních Čechách. Zájemci o Český Telecom už mají jenom dva týdny na to, aby odevzdali závaznou nabídku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koruny | Foto: Jan Rosenauer

Do propasti zvané konkurs se zřítil další domácí výrobce jízdních kol. Společnost Lion bikes ze Šumperka tak následovala Favorit Rokycany, Velamos Sobotín a frenštátskou společnost Superior. Další informace má Ivana Šuláková z ostravského studia Českého rozhlasu.

Přehrát

00:00 / 00:00

I. Šuláková o krachu Lion bikes

Nejistou sezónu zažívají také v novojičínském Tonaku. Jeden z největších světových producentů klobouků totiž bude propouštět. Snižování počtu zaměstnanců souvisí s restrukturalizací firmy, která byla zahájena už koncem roku 2000. Uvedla to mluvčí Tonaku Eva Kijonková.

Přehrát

00:00 / 00:00

E. Kijonková o propouštění v Tonaku

Vláda má dnes schválit způsob, jak zaplatit slíbenou revitalizaci krajiny v severozápadních Čechách. Před nedávnem se ministři zavázali, že z Fondu národního majetku uvolní na sanaci škod způsobených těžbou hnědého uhlí pro letošek 3 miliardy a v příštích deseti letech celkem 15 miliard korun.

Také nedávno zprivatizovaná automobilka Tatra má dostat od státu peníze na likvidaci starých ekologických škod. I o tom bude dnes rozhodovat vláda. Podle mluvčí ministerstva financí Vladimíry Říhové se k úhradě nákladů automobilky stát zavázal už v listopadu loňského roku.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Říhová o úhradě ekol. škod Tatry

Už jenom dva týdny mají zájemci o Český Telecom na to, aby odevzdali svou závaznou nabídku. Do konce března ji totiž musí předložit poradci privatizace - společnosti J. P. Morgan. Jak potvrzuje mluvčí Fondu národního majetku Jana Víšková, o tomto termínu rozhodl koordinační výbor pro privatizaci firmy. Jak připomíná, ve hře o Telecom je sedm uchazečů, kteří předběžně projevili zájem. Jejich jména přitom fond rozhodně předem prozrazovat nemíní.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Víšková o privatizaci Telecomu

O Telecom se podle zákulisních informací mimo jiné ucházejí Deutsche Telekom a dceřiná společnost France Telecomu Orange či Swisscom. Vláda by chtěla za 51 procent akcií dostat zhruba 80 miliard korun. Většina analytiků se ale shoduje v tom, že tolik peněz teď nikdo nedá. Podle Jindřicha Svátka z Reiffeisenbank jsou potenciální strategičtí partneři momentálně finančně vyčerpaní kvůli investicím do třetí generace mobilních telefonů.

Přehrát

00:00 / 00:00

J. Svátek - zájemci tolik nedají

Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme