Ekonomické informace 18. 5. 2001

Tentokrát se z nich dozvíte, že se zmírní hygienická opatření proti zavlečení slintavky, že neznámý pachatel Komerční pojišťovně ukradl data půl milionu klientů a že kupujeme méně automobilů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hygienická opatření proti slintavce a kulhavce se zmírňují. Ústřední nákazová komise České republiky rozhodla, že napříště se budou týkat pouze zemí, kde se nákaza vyskytla. Dezinfekce zůstane v platnosti pouze na letištích, a to pro cestující z Velké Británie a Irska. Podle šéfa státní veterinární správy Josefa Holejšovského bude její konečné zrušení koordinováno s Evropskou unií.

Komerční pojišťovně ukradl neznámý pachatel data půl miliónu klientů. Pojišťovna krádež odhalila v lednu, případ šetří policie, ale ani Komerční pojišťovna, ani její mateřská společnost o tom neinformovaly veřejnost. Uvádí to iDnes s tím, že o situaci nebyl informován ani Úřad pro ochranu osobních údajů. Inspektor Úřadu Miloš Šnytr vidí pochybení na straně svého zaměstnavatele. Šéf úřadu Karel Neuwirt totiž podle Šnytra podceňuje kontrolování toho, jak jsou data chráněna.

Kupujeme méně automobilů. Vyplývá to ze statistiky Sdružení automobilového průmyslu. Podle ní prodali v prvních čtyřech měsících letošního roku domácí výrobci a oficiální dovozci téměř 49 tisíc nových osobních aut. Je to o 1,7 procenta méně, než ve stejném období loňského roku.

Známkoprávní spor o registrovanou známku KOFOLA chystá společnost IVAX CR známá spíše pod názvem Galena Opava. Soudní žaloby za zneužití registrované známky a poškození duševního vlastnictví připravuje na některé české a slovenské výrobce nealkoholických nápojů. Podle právničky společnosti Hany Lasákové IVAX prozatím jména těchto firem nebude zveřejňovat.

Společnosti, které poskytují najednou daňové, právní, auditorské a účetní služby, budou muset respektovat úpravy chystané advokátní komorou. Té vadí, že se společnosti jako PricewaterhouseCoopers, Arthur Andersen, Ernst a Young, či KPMG snaží proniknout do všech těchto oblastí, ačkoliv jednotlivé profese mají často protichůdné povinnosti ohledně mlčenlivosti. Taková společenství mají navíc často formu firem s ručením omezeným nabo akciových společností, což je v rozporu se zákonem. Rozhodnutí České advokátní komory o dalším postupu by podle tajemníka Jiřího Klouzy mělo padnout na červnové schůzi komory.

Francie chce zvýšit své investice v České republice. Včera o tom jednal při své návštěvě Prahy francouzský ministr průmyslu Christian Pierret. Další podrobnosti má Pavla Jazairiová.

Jitka Hanžlová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme