Ekonomické informace 18. 8. 2006

Škoda Auto chce v závodě v Kvasinách přijmout až 600 nových zaměstnanců. Příprava stavby továrny Hyundai v Nošovicích má podle Ekologického právního servisu několikaměsíční skluz, hejtman Tošenovský ale toto tvrzení odmítá. Čeští obchodníci chystají novinku pro nakupující - jde o službu Cashback. Podle odhadů analytiků maloobchodníkům i v červnu vzrostly zisky, a to asi o 7 procent. Dnešním dnem začne platit Zákon o evropské družstevní společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Škoda Roomster | Foto: Škoda Auto

Společnost Škoda Auto chce v závodě v Kvasinách na Rychnovsku pro výrobu nového modelu přijmout až 600 nových zaměstnanců. Postupný nábor bude záviset na tom, jak se bude firmě dařit výrobu a prodej zvyšovat. Továrna nyní zaměstnává 2700 osob. Je tak největším zaměstnavatelem v regionu.

Příprava stavby továrny Hyundai v Nošovicích má podle Ekologického právního servisu skluz pět měsíců. Termín zahájení stavby do konce roku proto není možné stihnout. Na stavbu nošovického závodu bylo prý teprve zahájeno územní řízení a v něm zatím nebyl učiněn jediný procesní úkon. Podle moravskoslezského hejtmana Evžena Tošenovského ale příprava výstavby zpoždění nemá.

Přehrát

00:00 / 00:00

E. Tošenovský: Nošovice

Hyundai chce zahájit stavbu nejpozději do konce roku, možná už v listopadu, jak v úterý uvedl v Ostravě budoucí generální ředitel nošovické automobilky Kim Ok-čo.

Čeští obchodníci chystají novinku pro nakupující. Lidé, kteří si budou chtít vybrat peníze, už nebudou muset hledat bankomat, ale mohou dostat hotovost přímo při placení kartou u pokladny v obchodech. Prvním průkopníkem služby Cashback na našem trhu se stala prodejna Datart, jak nám potvrdil ředitel společnosti Pavel Sláma.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Sláma: Cashback

Češi v obchodech utrácejí stále víc. Podle odhadů analytiků tak maloobchodníkům i v červnu opět vzrostly zisky, a to asi o 7 procent. Skutečná čísla dnes zveřejní Český statistický úřad. Jak nám řekl Aleš Michl z Reiffeisen Bank, nejvíc podle něj utržili prodejci elektroniky a automobilů.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Michl: Maloobchodní tržby

Dnešním dnem začne platit Zákon o evropské družstevní společnosti. V praxi to znamená, že na našem trhu vzniká nový druh obchodní společnosti, jak vysvětluje Petr Kočí ze servru E-Advokacie.

Přehrát

00:00 / 00:00

P. Kočí: Eurodružstva

Vláda ve svém návrhu rozpočtu na příští rok nepočítá se sto miliony korun, z nichž měla být zaplacena informační kampaň k nastupujícímu digitálnímu televiznímu vysílání. Do čtyř let bude přitom současné analogové TV vysílání nahrazeno právě digitálním. Podle průzkumu společnosti Mediaresearch ale sedm lidí z deseti nikdy neslyšelo o digitálním vysílání, anebo slyšelo, ale neví, o co jde.

Tomáš Medek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme